5 października 2009

Posiedzenie Kolegium Prezesów WZPR

Informacja o powołaniu ośmiu Gimnazjalnych Młodzieżowych Ośrodków ZPRP, ustalenie miejsca i terminarza Turnieju Nadziei Olimpijskich, włączenie piłki ręcznej do bloku programu Letniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży to tylko niektóre ze spraw poruszanych podczas poniedziałkowego posiedzenia Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Ręcznej, które odbyło się w siedzibie ZPRP.

Działalność gimnazjalnych ośrodków (zobacz wykaz), do końca br., została dofinansowana kwotą 640 tys. z Ministerstwa Sportu i Turystyki  (Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej). Przekazane środki służą jako wsparcie organizacji imprez sportowych, zgrupowań, sprzętu oraz wynagrodzeń dla trenerów-nauczycieli. Każda klasa powinna startować jako oddzielna drużyna w rozgrywkach WZPR.

W listopadzie spodziewana jest pozytywna odpowiedź z ministerstwa w sprawie włączenia piłki ręcznej do bloku programu Letniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dzięki temu uniknięto by kolizji terminów z klubową rywalizacją o medale mistrzostw Polski.

Po merytorycznej dyskusji zatwierdzono zasady i sposób organizacji tegorocznych Turniejów Nadziei Olimpijskich. Staraniem Komisji Młodzieżowej ZPRP odbędą się one w bardzo dobrych warunkach w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie – dziewcząt 3-7, a chłopców 7-11 listopada.

Przedstawiciele WZPR postanowili ponowić wniosek do Zarządu ZPRP obligujący kluby ekstraklasy do prowadzenia drużyn młodzieżowych. Inną, nie rozwiązaną kwestią jest podział środków z tytułu zagranicznych transferów pomiędzy ZPRP a poszczególne WZPR.

Prezesi niektórych Okręgów ZPR zwrócili uwagę na obniżenie poziomu szkolenia na podległym im terenie. Ma to bezpośrednie przełożenie na jakość kadr wojewódzkich.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest