25 października 2009

Wiceprezes ZPRP we władzach EHF

Ponad 100 przedstawicieli Narodowych Federacji, członków EHF z 47 krajów oraz Federacji Kosowo uczestniczyło w 9.Konferencji Prezydentów i 10. Kongresie EHF, których gospodarzem był Cypr. Bogdan Sojkin, wiceprezes ZPRP ds. marketingu został wybrany do Rady Narodowych Reprezentacji EHF.

Prezydent EHF Tor Lian wręczył nagrodę specjalną za popularyzację dyscypliny dla generała Charalambosa Lottasa, który jest prezydentem Federacji Cypryjskiej od 1993 r.

IHF był reprezentowany m.in. przez prezydenta dr Hassana Moustafę. Egipcjanin potwierdził, że Europa odgrywa czołową rolę w światowej piłce ręcznej.

Kongres zatwierdził system kwalifikacji mistrzostw Europy, kobiet i mężczyzn, który po 2010r. będzie miał dwie fazy. Rozgrywki w grupach będą czterozespołowe. W ten sposób zostanie zredukowana liczba meczów, a jednocześnie zmniejszą się obciążenia nakładane wcześniej na czołowych reprezentantów krajów.

Dwa stanowiska w strukturach EHF zostały obsadzone. Na jedno z nich został wybrany wiceprezes ZPRP, Bogdan Sojkin, który będzie działał w Radzie Narodowych Reprezentacji EHF.

Następny Kongres EHF odbędzie się we wrześniu 2010r. w Danii.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest