28 października 2009

W 17 na Czechów

Z 20-osobowej kadry polskich piłkarzy ręcznych trzech zawodników jest niezdolnych do gry przed środowym występem w Turnieju Mężczyzn, w Kaliszu z Czechami. Trener Bogdan Wenta nie będzie mógł skorzystać z umiejętności Marcina Wicharego, Mateusza Jachlewskiego i Tomasza Rosińskiego.

Marcin Wichary Fot. ZPRP

– Wicharemu w Kaliszu odnowił się stary uraz nogi i opuścił już zgrupowanie. Wszystko wskazuje na to, że w jego ślady pójdzie Jachlewski, który narzeka na bark – poinformował kierownik reprezentacji Paweł Papaj.

– Niestety nie wytrzymała łąkotka prawego kolana. Jestem w trakcie załatwiania zabiegu. Po nim okaże się co dalej? Na razie nie myślę o mistrzostwach Europy. Przede wszystkim chcę wrócić do zdrowia – powiedział Wichary.

Z kolei Rosiński – dowołany z listy rezerwowej – urazu nabawił się na treningu w Kaliszu. Jest szansa, że środkowy Vive Targi Kielce zagra w następnych meczach turnieju. O tym przesądzą wyniki badań lekarskich.

Podczas środowej odprawy technicznej ustalono, że trenerzy w każdym spotkaniu będę mogli wpisać do protokołu wszystkich swoich zawodników. Czechów jest 17, Rosjan i 16, a Słowaków 18.   

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest