31 października 2009

Zagłębie wróciło z remisem

Piłkarki ręczne Interferie Zagłębia Lubin zremisowały na wyjeździe ze słowackim zespołem IUVENTA Michalovce 27:27 (15:16) w pierwszym meczu 3. rundy Pucharu Zdobywców Pucharów. Rewanż zostanie rozegrany 8 listopada w Lubinie.

Początek meczu należał do lubinianek, które dzięki szybkim atakom i uważnej grze na obwodzie szybko objęły prowadzenie 3:1. Przewaga zespołu przyjezdnego utrzymywała się aż do 10 minuty spotkania. – Niestety w decydującym momencie dziewczynom zabrakło determinacji i zmarnowały trzy doskonałe sytuacje. Gdyby udało nam się powiększyć przewagę do 2-3 bramek, to mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej – powiedziała trener Zagłębia Bożena Karkut.

Przeciwniczki wykorzystały chwilowy brak koncentracji w drużynie Zagłębia. Po kolejnych 10 minutach prowadziły 10:7, Czas wzięty przez sztab szkoleniowy gości skutkował po chwili doprowadzeniem do remisu. Na przerwę zawodniczki IUVENTY schodziły minimalnie prowadząc 16:15.

W drugiej połowie meczu spotkanie było bardzo zacięte. Na gol słowackiej drużyny zdobywczynie Pucharu Polski natychmiast odpowiadały trafieniem. – W ostatnich minutach sędziowie podyktowali, aż pięć rzutów karnych dla Słowaczek. Natalia Tsvirko obroniła trzy z nich, a Monika Maliczkiewicz jeden – mówiła Karkut.

Polski zespół na 21 sekund przed końcem meczu zdobył gola na wagę remisu. Do wyrównania doprowadziła Kinga Byzdra, która pokazała rywalkom, jak wykonuje się skutecznie rzut karny. Spotkanie zakończyło się wynikiem 27:27. W końcówce Polki były w posiadaniu piłki, ale na zdobycie decydującej bramki zabrakło dosłownie pięciu sekund.

Opiekunka Zagłębia zaznaczyła jednak, że w meczu pucharowym remis uzyskany w spotkaniu wyjazdowym jest dobrym rezultatem. – IUVENTA tak naprawdę niczym nas nie zaskoczyła, dlatego przed drugim meczem jestem optymistką – dodała Karkut.

Iuventa Michalovce – Zagłębie Lubin 27:27 (16:15)