3 listopada 2009

Szukamy obrotowych i lewego rozegrania

Szóste, ostatnie miejsce zajęła reprezentacja Polski juniorów w turnieju im. Pierre’a Tiby. W niedawno zakończonych zawodach, rozegranych w okręgu paryskim, triumfowała Dania, która w finale wysoko pokonała Hiszpanię.

Organizatorzy podopiecznych Jacka Okpisza przydzielili do grupy z Francją i Rosją. W drugiej puli, oprócz wspomnianych późniejszych finalistów, rywalizowały Niemcy.

Na tym etapie wszystkie zespoły z tego turnieju są od nas jeszcze lepsze. Najbliżej nam do zespołu Niemiec, choć i tam na każdej pozycji jest dwóch równorzędnych zawodników – ocenił trener Okpisz.

Polacy zawody rozpoczęli od porażki z Francją 20:24. Bardzo dobrze w polskiej bramce bronił Michał Kapela. Biało-czerwoni zagrali poprawnie, ale do rywala zabrakło właśnie kilku goli. Następnego dnia zaplanowane było spotkanie z Rosją, dla której był to pierwszy występ w turnieju.

Rosjanie przewyższali nas dynamiką i siłą. Nam udzieliło się zmęczenie z poprzedniego meczu – dodał polski szkoleniowiec po przegranej 20:35. W tej sytuacji pozostała gra o 5. miejsce z Niemcami. Na półtorej minuty przed końcową syreną Polacy mieli przewagę jednego trafienia. Nie mogli przebić się jednak przez obronę. Rywale doprowadzili do remisu, a na 3 sek przed końcem został podyktowany dla nich problematyczny rzut karny Ostatecznie Niemcy wygrały 22:21.

– Musimy mieć więcej wartościowych zmienników. Przede wszystkim szukamy zawodników na pozycje obrotowego i lewe rozegranie. Chłopcy zobaczyli jak grają ich rówieśnicy z najlepszych zespołów europejskich. We Francji z czołówki zabrakło tylko Chorwacji i Szwecji.  Odstajemy pod względem poruszania się po boisku. Tu pokutuje brak szkolenia już na poziomie 1-3 klasy szkoły podstawowej. Potem musimy nadrabiać wolą walki. W ataku pozycyjnym też mamy wiele do poprawienia – uważa Okpisz.Trener zadowolony jest z powrotu do formy Pawła Paczkowskiego. Marzy mu się drugi tak dobry bramkarz jak Michał Kapela, który w meczach z Francją i Niemcami nie schodził z boiska.

Polska reprezentacja w dniach 14-19 grudnia pojedzie do Rumunii. Tam najprawdopodobniej rozegra trzy sparingi z rówieśnikami z tego kraju. Na początku stycznia planowany jest turniej w Szwajcarii.     

Grupa A:
Eaubonne: Francja – Polska 24:20 (13:9)
POLSKA: Kapela,  – Adamski 3, Perczyński 1, H.Kornecki, Żydzik 4, Kubala, Mogielnicki,  Kuzdeba 1, Wojkowski, Paczkowski 5, Spychalski, Daszek 2, Rutkowski, Obiała 4, Wędrak.

Francja – Rosja 33:33

Saint Gratien: Rosja – Polska 35:20 (19:7)
POLSKA: Kapela, Małecki – Adamski, Perczyński, H.Kornecki 5, M.Kornecki, Kubala 2, Mogielnicki, Kuzdeba 8, Wojkowski 1, Paczkowski 3, Spychalski, Daszek, Rutkowski, Obiała 1, Wędrak. Żydzik.

Grupa B
Hiszpania – Niemcy 32:24
Dania – Niemcy 32:26
Hiszpania – Dania 28:24

Półfinały:
Hiszpania – Francja 32:22
Dania – Rosja 39:33

o 5.miejsce
Le Thillay: Polska – Niemcy 21:22 (13:12)
POLSKA: Kapela – Adamski 1, Perczyński, H.Kornecki 2, M.Kornecki, Kubala, Mogielnicki, Kuzdeba 4, Wojkowski 1, Paczkowski 6, Spychalski, Daszek 2, Rutkowski,  Wędrak 1. Żydzik 4.

o 3. miejsce
Francja – Rosja 41:25

o 1.miejsce
Dania – Hiszpania 28:18

Końcowa kolejność: 1. Dania, 2. Hiszpania, 3. Francja, 4. Rosja, 5. Niemcy, 6. Polska.

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa juniorów

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest