10 listopada 2009

SPR, Zagłębie i Łączpol poznały rywali

W Wiedniu we wtorek odbyło się losowanie 4.rund kobiecych rozgrywek Pucharu EHF, Pucharu Zdobywców Pucharów oraz Challenge Cup. W każdym z wymienionych pucharów występują polskie drużyny.

Rywalem piłkarek ręcznych SPR Lublin w 1/8 finału Pucharu Federacji (EHF) będzie rumuńska HCM Stiinta Baia Mare. Pierwszy mecz odbędzie się w Lublinie 6/7 lutego 2010 roku, a rewanż tydzień później na terenie przeciwnika.

Największy
sukces rumuński zespół odniósł w 2003 roku, kiedy to dotarł do finału rozgrywek Challenge Cup. Przegrał w nim z niemiecką Borussią Dortmund. W tym sezonie drużyna z Baia Mare wyeliminowała z Pucharu EHF grecki GAS Anagennisi Artas, a w 3. rundzie inny klub z Rumunii – Rulmentul-Urban Brasov. Ten ostatni przegrał z lubliniankami w kwalifikacjach Ligi Mistrzów bieżącego sezonu.

Zdobywczynie Pucharu Polski, szczypiornistki Zagłębia Lubin, trafiły na silnego rywala, ale jeszcze nie wiedzą dokładnie z kim zagrają w 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów. Pierwszy mecz odbędzie się w Polsce 6/7 lutego 2010 roku, a rewanż tydzień później. Zagłębie zmierzy się z trzecim zespołem grupy A Ligi Mistrzów, w której rozgrywki są na półmetku. Aktualnie trzecią lokatę zajmuje Byasen HE. Drużyna z Trondheim polskim kibicom jest dobrze znana. Niedawno w wyścigu do Ligi Mistrzów Norweżki wyprzedziły SPR Lublin. W puli A LM prowadzi duński Viborg HK przed chorwacką Podravką Vegeta Koprivnica, Stawkę zamyka niemiecki HC Lipsk z Karoliną Kudłacz w składzie.

 Najłatwiejszego przeciwnika wylosował Vistal Łączpol Gdynia. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego w 1/8 finału Challenge Cup zagrają z włoskim zespołem HC Teramo 2002 Femminile. Pierwszy mecz Polki rozegrają na wyjeździe 6/7 lutego 2010 roku, a rewanż tydzień później u siebie. W 3. rundzie Challenge Cup Włoszki wyeliminowały ukraińską Dniepriankę Chersoń.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest