12 listopada 2009

Mała Liga – Wiertmet Handball Cup

Uczniowski Klub Sportowy „Wiertmet” zaprasza do rozgrywek „Małej Ligi piłki ręcznej WIERTMET HANDBALL CUP" szkoły podstawowe i UKS-y z powiatu gorlickiego. „Mała Liga” powstała z myślą o najmłodszych dzieciach z klas IV i młodszych. Inauguracja rywalizacji nastąpi 8 grudnia br. w Libuszy. Gościem honorowym będzie Stanisław Majorek, trener drużyny, która w 1976 r. zdobyła brązowy medal olimpijski. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 listopada br.

Celem projektu, jest popularyzacja i rozwój w województwie małopolskim na terenie Ziemi Gorlickiej piłki ręcznej. Organizatorzy chcą w ten sposób zachęcić dzieci do uprawiania tej dyscypliny, a nauczycieli zmobilizować do częstszego wprowadzania piłki ręcznej na lekcjach wychowania fizycznego. Impreza ma wyłonić utalentowane jednostki i zachęcić je do szkolenia w sekcji. W oparciu o „Małą Ligę” w przyszłości ma powstać system szkolenia dzieci i młodzieży na terenie powiatu gorlickiego. Rozgrywki tego typu mają być również przykładem dla innych małych ośrodków zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży, jak można popularyzować tę dyscyplinę sportu.

Organizatorzy: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Zakład Przemysłowo–Usługowo Handlowy „Wiertmet”, Małopolski Związek Piłki Ręcznej, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Gmina Biecz, Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Lipinkach oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Gorlicach.

Zgłoszenia: do dnia 20 listopada na 2009r. na adres: UKS Wiertmet, 38-306 Libusza 679; tel/fax ) 013/ 4475695; kom. 669 408 594; e-mail ukswiertmet@autograf.pl

Inauguracja: 8 grudnia 2009r. o godz. 1000 w Hali Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Libuszy.

Termin i miejsce: grudzień 2009r. – czerwiec 2010r. (jeden turniej w miesiącu rozgrywany w soboty). Hale sportowe w Lipinkach i Libuszy.

Uczestnicy: Szkoły Podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe z terenu powiatu gorlickiego;
– liczba szkół/klubów biorących udział w „Małej Lidze” – 10; decyduje kolejność zgłoszeń;
– zawodnicy: chłopcy rocznik 1997 i młodsi z zachowaniem zasady: w trakcie meczu na boisku przebywa minimum 4 chłopców z rocznika 1999 (lub młodszych), a maksymalnie jeden z rocznika 1997.

Nagrody:
– piłki dla każdej szkoły/klubu uczestniczącego w rozgrywkach;
– trzy pierwsze zespoły otrzymują komplety strojów sportowych oraz puchary i medale;
– pamiątkowe dyplomy i statuetki dla wszystkich zespołów;
– pamiątkowe koszulki dla każdego uczestnika;
– upominki dla nauczycieli, trenerów.

Finanse:
koszty organizacyjne, w tym napoje, pokrywają organizatorzy
– drużyny przyjeżdżają na własny koszt.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest