13 listopada 2009

Ryszard Jung nie żyje

W środę, w wieku 74 lat, zmarł Ryszard Jung. Odszedł człowiek, który dla włocławskiego sportu uczynił tak wiele i którego nieobecność odczuwać się będzie długo. Przez ponad pół wieku związana była z nim historia piłki ręcznej we Włocławku.

Jeszcze jako młody sportowiec występował w barwach Włocławianki. Karierę szkoleniowca rozpoczął  jako opiekun drużyny dziewcząt MKS Junak. Stopniowo praca od podstaw, w której sekundowała mu żona Jadwiga, zaczęła przynosić owoce. Zespół dziewcząt włocławskiego klubu zaczął liczyć się na krajowej arenie w rywalizacji drużyn młodzieżowych, występował przez kilka sezonów w II lidze. Występowały w nim również córki Ryszarda – Kinga i Martinella. Wiele zawodniczek trafiało do kadry juniorek, kontynuując później karierę w klubach ekstraklasy. Najbardziej znana z nich Stefania Tobiasz była wielokrotną reprezentantką Polski.

Był prawdziwym przyjacielem młodzieży, a jego odejście jest dla sportu włocławskiego niepowetowaną stratą.

Msza Święta pogrzebowa odprawiona zostanie w kościele Św. Józefa we Włocławku, w sobotę (14.11.) o godzinie 9:00. Pogrzeb odbędzie się na miejscowym Cmentarzu Komunalnym przy ul. Chopina o godzinie 10:00.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest