14 listopada 2009

Vive z kompletem zwycięstw w Kielcach

Vive Targi Kielce wygrało z Chambery Savoie 31:22 w 5. kolejce Ligi Mistrzów. Było to trzecie zwycięstwo mistrzów Polski w tej edycji rozgrywek. Oba zespoły ponownie spotkają się już w czwartek..

Wicemistrzowie Francji stracili dużo po przejściu latem br. Daniela Narcisse’a do THW Kiel, ale dalej są klasową drużyną. Pierwsza połowa sobotniego meczu była bardzo wyrównana. W tym okresie 10 razy tablica wyników pokazywała remis. Goście dużo uwagi poświęcali pilnowaniu Rastko Stojkovica i Mariusza Jurasika. Serbski kołowy pierwszego gola z gry zdobył dopiero w 42 min. Nie pomylił się ani razy przy egzekwowaniu pięciokrotnie rzutów karnych.

Losy spotkania rozstrzygnęły się zaraz po przerwie. Jurasik rzucił trzy bramki z rzędu – pokazał kolegom z drużyny, że nie muszą obawiać się wicemistrzów Francji. Kielczanie pierwsze 10 minut drugiej połowy wygrali 8:2. Doskonale w bramce Vive spisywał się Marcus Cleverly czy bardzo deprymował zawodników Chambery. Rywale zupełnie się pogubili. Chcąc szybko odrobić straty byli niedokładni, niewykorzystywali wielu dogodnych sytuacji strzeleckich. Wysoka wygrana Vive dobrze rokuje przed następnym meczem tych drużyn, które zaplanowano już na czwartek.

VIVE Targi Kielce – Chambery Savoie 31:22 (14:12)