24 listopada 2009

MMTS Kwidzyn poznał rywala

Siódmy zespół ekstraklasy rumuńskiej, HC Odorheiu Secuiesc będzie rywalem MMTS Kwidzyn w 4.rundzie Challenge Cup. Losowanie odbyło się we wtorek w Wiedniu. Pierwszy mecz odbędzie się 13-14 lutego w Polsce, rewanż zaplanowano na tydzień później.

– Trudno powiedzieć czy jesteśmy zadowoleni z losowania. Mogliśmy przecież trafić na zespoły z Portugalii lub Grecji – powiedział menedżer MMTS Kwidzyn Robert Majdziński.

W 3. rundzie Challenge Cup Rumuni wyeliminowali macedoński Pelister 08 Bitola (31:21 i 23:28), a w kwalifikacjach bezapelacyjnie wygrali grupę, w której występowały drużyny: włoska A.S.D. Albatros, bośniacka RK Konjuh Zivinica i londyńska Great Dane HC.

Drużyna HC Odorheiu Secuiesc po 9.kolejkach (pięć zwycięstw i cztery porażki) zajmuje 7.miejsce w tabeli rumuńskiej ekstraklasy. Andrei Mihalcea z dorobkiem 60 goli zajmuje trzecie miejsce  w klasyfikacji najkuteczniejszych zawodników. W drużynie gra m.in. dwóch Serbów i dwóch Słowaków oraz Gruzin Vladimir Rusia, który w ub.r. gościł w Kaliszu ze swoją reprezentacją narodową z okazji 90-lecia polskiej piłki ręcznej.

Odorheiu Secuiesc położone jest w środkowej Rumunii, w Siedmiogrodzie. Wpływy węgierskie w mieście są bardzo silne. Oficjalna strona internetowa klubu prowadzona jest własnie w tym języku.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest