30 listopada 2009

Startuje Wiertmet Handball Cup

8 grudnia br. w Libuszy o godz. 11.00 nastąpi inauguracja rozgrywek „Małej Ligi piłki ręcznej WIERTMET HANDBALL CUP" pod Honorowym Patronatem Romana Sztygara. „Mała Liga” powstała z myślą o najmłodszych dzieciach z klas IV i młodszych z powiatu gorlickiego. Gościem honorowym otwarcia będzie Stanisław Majorek, trener drużyny, która w 1976 r. zdobyła brązowy medal olimpijski.

Celem projektu, jest popularyzacja i rozwój w województwie małopolskim na terenie Ziemi Gorlickiej piłki ręcznej. Organizatorzy chcą w ten sposób zachęcić dzieci do uprawiania tej dyscypliny, a nauczycieli zmobilizować do częstszego wprowadzania piłki ręcznej na lekcjach wychowania fizycznego. Impreza ma wyłonić utalentowane jednostki i zachęcić je do szkolenia w sekcji. W oparciu o „Małą Ligę” w przyszłości ma powstać system szkolenia dzieci i młodzieży na terenie powiatu gorlickiego. Rozgrywki tego typu mają być również przykładem dla innych małych ośrodków zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży, jak można popularyzować tę dyscyplinę sportu.

Organizatorzy:, UKS „Wiertmet” Libusza, Zakład Przemysłowo–Usługowo Handlowy „Wiertmet”, Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Małopolski Związek Piłki Ręcznej, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Gmina Biecz, Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Lipinkach, Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Gorlicach, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Libuszy.

HARMONOGRAM ROZGRYWEK – WIERTMET HANDBALL CUP – plik doc

ZOBACZ TAKŻE:

Mała Liga – Wiertmet Handball Cup

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest