30 listopada 2009

Obradował Zarząd ZPRP

30 listopada br. w Warszawie obradował Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce, który ustosunkował się do „List otwartego” zawodników reprezentacji Polski.  ZOBACZ PEŁNY TEKST.


Z innych decyzji warto wymienić powstanie Komisji ds. rozwoju piłki ręcznej, w której skład wejdą m.in. Sławomir Szmal i Damian Wleklak oraz dwie reprezentantki Polski. Z zaproszonych gości na poniedziałkowego posiedzenie stawili się m.in. trenerzy zespołów narodowych – żeńskiego Krzysztof Przybylski i męskiego Bogdan Wenta.

 
Trener żeńskiej kadry omówił osiągnięte wyniki w kwalifikacjach EURO 2010. Jego zdaniem przyczyną porażek z Czarnogórą i Słowacją była duża liczba kontuzji a także odmowa gry niektórych zawodniczek. – Będzie ciężko wyjść z tej grupy – uważa Przybylski. Szkoleniowiec zostanie na swoim stanowisku.

Obecny na spotkaniu szef wyszkolenia ZPRP Jerzy Noszczak zwrócił uwagę, że w teraz jest ostatni moment na podjęcie działań, których celem jest awans kobiecej reprezentacji do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. Jedynie Norwegia jest poza zasięgiem polskiego zespołu.

Trener Wenta zreferował stan przygotowań do finałów EURO 2010. Podkreślił, że grupa zawodników, którzy mają realne szanse na grę w tej imprezie została zredukowana do 19 nazwisk. Turniej w Austrii (7-9 stycznia) z zespołem gospodarzy, Chorwacją i Węgrami będzie ostatnim sprawdzianem przed najważniejszą imprezą w przyszłym roku.


Zarząd w tajnym głosowaniu zatwierdził Leszka Biernackiego na stanowisku głównego
trenera kadry narodowej juniorów  (ur. 1994 i mł.). Przychylono się do wniosku Komisji Konkursowej ZPRP, która  wnosiła o  unieważnienie konkursu z przyczyn braku odpowiedniego kandydata do łączenia funkcji trenera głównego i koordynatora szkolenia w młodzieżowym pionie żeńskim.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest