22 grudnia 2009

Juniorzy grali w Rumuni

Z trzema porażkami z Sighisoary powróciła reprezentacja Polski juniorów. Drużyna kierowana, pod nieobecność Jacka Okpisz, przez Dariusza Tomaszewskiego rozegrała w Rumunii dwa kontrolne mecze z rówieśnikami oraz z młodzieżową reprezentacją tego kraju.

Polski zespół pierwszy mecz z rumuńskimi juniorami rozegrał w dniu przylotu. Na odpoczynek, po wyczerpującej drodze (w tym jazda autokarem w górzystym terenie), przed spotkaniem pozostały niespełna trzy godziny.

– Z naszej strony było zbyt mało walki. Zanotowaliśmy tylko jedną karę 2 minutową – wyjaśnił trener Tomaszewski. Wykluczenie nastąpiło tuż przed przerwą i po zmianie stron Polacy kontynuowali grę w osłabieniu. Miało to duży wpływ na przegrany 1:7 fragment gry bezpośrednio po zmianie stron. – Liczyliśmy na odrobienie strat. Tymczasem tak zły okres gry nas zupełnie zdołował – dodał Tomaszewski.

Następnego dnia potyczka z Rumunami miała już wyrównany przebieg. Wynik długo oscylował wokół remisu. Polski szkoleniowiec zaznaczył, że była nawet szansa na zwycięstwo. – W końcowym rachunku gospodarze okazali się drużyną bardziej doświadczoną, potrafiącą wykorzystywać błędy rywala – dodał Tomaszewski.

Na zakończenie wyjazdu nasi juniorzy zagrali z rumuńską młodzieżówką. Przeciwnik zdecydowanie przewyższał warunkami fizycznymi polski zespół. Mimo to Polacy zagrali w obronie najlepsze zawody. Zwłaszcza udanie wprowadził się do drużyny obrotowy Patryk Walczak.
– Powinniśmy przegrać maksymalnie 10 bramkami. Niestety w końcówce nie wykorzystaliśmy dwóch rzutów karnych oraz dwóch sytuacji sam na sam z bramkarzem – zakończył polski trener.

Do drużyny juniorów All Stars tych sprawdzianów wybrano bramkarza Michała Kapelę (bronił na poziomie ok. 45 procent), lewoskrzydłowego Łukasza Kuźdebę i prawego rozgrywającego Pawła Paczkowskiego.
W Sighisoarze działa rumuński ośrodek szkolenia, coś na podobieństwo naszego SMS. Zawodnicy mieszkają w internacie i na zajęcia do szkoły oraz hali mają ok. 10 minut pieszo. Większość piłkarzy tej reprezentacji skoszarowanych jest w tym ośrodku. Tylko nieliczni, którzy nie są podstawowymi graczami, wywodzi się z innych klubów.

Kadra Jacka Okpisza w planach miała występ w tradycyjnym turnieju w niemieckim Merzig. Nie dojdzie jednak do tego występu. W zamian odbędzie się konsultacja w Obornikach Wielkopolskich  (26-30.12.2009 r.). Pod koniec stycznia zespół zagra w turnieju w Szwajcarii.     

Wyniki: 

Rumunia-Polska 41:26 (20:13)
RUMUNIA (najwięcej): Vancea 11, Cristescu 6, Leoraean 6, Grigoras 5
POLSKA: Kapela, M.Kornecki – Adamski 1, Perczyński 4, H.Kornecki 5, Kubała 2, Mogielnicki, Kuźdeba 2, Abram, Grablewski, Paczkowski 8, Piwowarczyk, Daszek 1, Rutkowski, Walczak, Wędrak 3.

Rumunia-Polska 34:30 (17:16)
RUMUNIA (najwięcej): Vancea 6, Cristescu 6, Baican 5.
POLSKA: Kapela, M.Kornecki – Perczyński 1, H.Kornecki, Kubała, Mogielnicki 2, Kuźdeba 5, Abram 3, Grablewski, Paczkowski 5, Piwowarczyk 3, Daszek 1, Rutkowski 1, Walczak 4, Wędrak 5.

Rumunia (młodz.)-Polska 34:20 (20:9)RUMUNIA (najwięcej): Amithhatesi 5, Ramba 4, Cantec 4, Tarata 4.
POLSKA: Kapela, M.Kornecki – Adamski 2, H.Kornecki 2, Kubała, Mogielnicki 3, Kuźdeba 2, Abram 2, Grablewski 1, Paczkowski 4, Rutkowski, Walczak 3, Wędrak 1.

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa juniorów 26-30.12.09

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest