6 stycznia 2010

Małysz przyleci na Euro 2010

Turniej Czterech Skoczni to doskonała okazja dla czołowych skoczków narciarskich, którzy udowodniają, że „lecą“ także na inne dyscypliny sportowe. W Innsbrucku udzieliła się im gorączka związana ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Ręcznej – informuje portal „Tirol Werbung”.

Gospodarz Gregor Schlierenzauer wręczył swojemu sportowemu rywalowi, Adamowi Małyszowi, dwa bilety VIP na mecz piłki ręcznej, który zostanie rozegrany 19 stycznia 2010 w Innsbrucku. Już w rundzie wstępnej zmierzą się tutaj ze sobą dwaj faworyci: reprezentacje Polski i Niemiec.


Fot. Tom Bause


Czterokrotny mistrz świata w skokach narciarskich i czterokrotny zdobywca Pucharu Świata, Adam Małysz, z miłym zaskoczeniem przyjął od swojego austriackiego kolegi bilety i obiecał przyjechać do Innsbrucku na mecz Polska –Niemcy o ile pozwoli mu na to rozkład terminów.

– Tyrol zawsze mnie fascynował. Tutaj po prostu czuję się dobrze. Mam nadzieję, że także reprezentacja Polski w piłce ręcznej urośnie tu w siłę i udowodni w spotkaniu z rywalami, na co ją stać – mówi najlepszy polski skoczek narciarski.

Po tym, jak polska kadra narodowa nieznacznie przegrała w finałowym meczu Mistrzostw Świata 2007 w Niemczech z reprezentacją gospodarzy, zapanowała w Polsce prawdziwa sportowa gorączka. Brązowy medal w kolejnych mistrzostwach świata przysporzył kadrze nowych sympatyków. Tego roku można się więc spodziewać wielu fanów piłki ręcznej, którzy kibicowanie polskim szczypiornistom w stolicy Tyrolu połączą z wypoczynkiem narciarskim w Alpach. Jak pokazują ankiety, rodacy Adama Małysza cenią sobie w Tyrolu przede wszystkim świetną jakość oferty i ceny adekwatne do standardu usług. Potwierdzają to statystyki, według których liczba polskich turystów w Tyrolu już od lat regularnie rośnie.

Fanem piłki ręcznej okazał się również niemiecki skoczek Martin Schmitt, który niezmiernie ucieszył się z wręczonych mu dwóch biletów VIP na mecz w Innsbrucku.


Sportowe emocje podgrzewa obecnie kursujący na rozmaitych portalach internetowych filmik „Get Thrilled”, promujący ME w Piłce Ręcznej 2010 w stolicy Tyrolu, Innsbrucku (http://www.presse.tirol.at/xxl/pl/neues-aus-tirol/_id/1246167/index.html).

Bilety na ME w Piłce Ręcznej (jedynie w postaci kart wstępu na cały dzień) są do nabycia on-line na http://www.euro2010.at lub http://www.ehf-euro.com oraz przez Callcenter EM 2010 (tel.: +43.1.58885-600). Bilety dostępne są w różnych kategoriach cenowych: karty na rundę wstępną kosztują od 20 do 60 euro, na rundę zasadniczą od 24 do 90 euro, natomiast na finały od 50 do 160 euro.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest