7 stycznia 2010

Kadra seniorów Drużyną Roku 2009!

Z przyjemnością informujemy, iż na wczorajszym noworocznym spotkaniu Polskiej Rodziny Olimpijskiej w warszawskim Centrum Olimpijskim, reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn uhonorowana została Wielką Honorową Nagrodą Sportową PKOl za rok 2009 w kategorii „Drużyna Roku”.

Tradycja tego prestiżowego wyróżnienia sięga okresu międzywojennego. Naszą kadrę narodową, przygotowującą się obecnie do mistrzostw Europy na turnieju towarzyskim w austriackim Wiener Neustadt, reprezentował asystent trenera Bogdana Wenty – Daniel Waszkiewicz, który odebrał Nagrodę z rąk Ministra Sportu i Turystyki Adama Giersza oraz Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotra Nurowskiego.

Ponadto, specjalnym dyplomem PKOl  dla polskich związków sportowych za wyniki osiągnięte podczas ubiegłorocznych mistrzostw Świata i Europy odznaczony został m.in. Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Trener Daniel Waszkiewicz odbiera Nagrodę z rąk Ministra Adama Giersza oraz Prezesa Piotra Nurowskiego /Fot. Jan Rozmarynowski

Trener Daniel Waszkiewicz odbiera Nagrodę z rąk Ministra Adama Giersza oraz Prezesa Piotra Nurowskiego /Fot. Jan Rozmarynowski

W kategorii „Sportowiec Roku” zwyciężyły ex aequo narciarka Justyna Kowalczyk oraz lekkoatletka Anita Włodarczyk. Cała uroczystość rozpoczęła się od odsłonięcia w holu Centrum Olimpijskiego pamiątkowej tablicy dedykowanej wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego wzniesienia, a w szczególności Prezesowi PKOl w latach 1997-2005 dr. Stanisławowi Stefanowi Paszczykowi.

Następna okazja do spotkania w tak zacnym gronie nadarzy się dopiero 29 maja podczas XI Pikniku Olimpijskiego.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest