7 stycznia 2010

Wygrana na początek

W swoim pierwszym meczu podczas turnieju towarzyskiego Interwetten Cup, odbywającego się w austriackim Wiener Neustadt, reprezentacja Polski pokonała drużynę gospodarzy 32:26 (14:11).

Było to pierwsze z trzech spotkań, jakie Polacy rozegrają w ramach turnieju będącego ich ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy rozpoczynającymi się właśnie w Austrii 19 stycznia. Biało-czerwoni podeszli do tego meczu ze spokojem i na luzie, zaprezentowali się przy tym z dobrej strony, od początku kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. Wśród naszych zawodników wyróżnił się bramkarz Sławomir Szmal, zaś wśród pokonanych zawodnik urodzony w Wiedniu, ale o polskich korzeniach – Konrad Wilczynski.

W dniu jutrzejszym nasi zawodnicy zmierzą się z Węgrami, a w sobotę z Chorwacją. Właśnie te dwie drużyny spotkały się ze sobą na inaugurację turnieju – w meczu tym padł wynik remisowy 30:30 (16:13).

Austria – Polska 26:32 (11:14)
Polska:
Sławomir Szmal, Adam Malcher – Tomasz Tłuczyński 6 (w tym 4 z karnych), Mateusz Jachlewski 5, Bartosz Jurecki 4, Bartłomiej Jaszka 4, Karol Bielecki 3, Tomasz Rosiński 3, Krzysztof Lijewski 3, Mariusz Jurkiewicz 2, Michał Jurecki 1, Arkadiusz Miszka 1, Artur Siódmiak 0, Patryk Kuchczyński 0, Daniel Żółtak 0, Rafał Gliński 0.
Bramki dla Austrii: Hojc 6, Wilczynski 5, Foelser 5, Szilagyi 3, Friede 2, Weber 2, Abadir 1, Schlinger 1, Ziura 1.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest