18 stycznia 2010

Komisja Promocji i Rozwoju Piłki Ręcznej

W tygodniu poprzedzającym  Mistrzostwa Europy w Austrii odbyło się w Warszawie pierwsze posiedzenie Komisji Promocji i Rozwoju Piłki Ręcznej ZPRP. Spotkanie poprowadził przewodniczący Komisji, wiceprezes ZPRP ds.marketingu, prof. dr hab. Bogdan Sojkin.

Oprócz osób związanych od lat z naszą dyscypliną, wzięli w nim udział wybitni specjaliści z dziedziny marketingu i promocji. Wśród zaproszonych do komisji osób znaleźli się m.in. :

– Ewa Dziedzic-Grabowska – producent i organizator imprez plenerowych, współpracowała już z ZPRP przy organizacji meczu towarzyskiego z Gruzją w Kaliszu i obchodów z okazji 90-lecia związku,

– Andrzej Kozłowski – były prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, pomysłodawca kampanii „Hydraulik Polski”,

– Marek Grabowski – uznany scenograf i organizator imprez plenerowych, projektant wielu wystaw polskich za granicą (m.in. Expo 2005 w Japonii),

– dr Bartłomiej Walas – wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wśród członków Komisji bezpośrednio związanych z piłką ręczną należy wymienić:

– Zygfryda Kuchtę – wielokrotnego reprezentanta Polski, byłego trenera reprezentacji kobiet i mężczyzn,

– Bertusa Servaasa – przedstawiciela klubu ekstraklasy mężczyzn, prezesa Vive Targi Kielce,

– Marcina Kobylarza – przedstawiciela klubu ekstraklasy kobiet, prezesa KU AZS Politechnika Koszalińska,

– Grzegorza Budziosza – przedstawiciela OZPR,

– Marka Żuka – pełnomocnika Rady Trenerów ds. Organizacji Gimnazjalnych Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej,

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia przez Pana Andrzeja Kozłowskiego Planu Działania ZPRP na 2010 r. w zakresie marketingu i rozwoju piłki ręcznej w Polsce.

Następnie Kierownik Wydziału Szkolenia ZPRP Jerzy Noszczak przedstawił obecną sytuację w zakresie szkolenia grup młodzieżowych oraz wszystkich reprezentacji Polski w różnych grupach wiekowych.

Wystąpienia te były szeroko komentowane, padło wiele nowych i ciekawych idei. Uczestnicy spotkania zdecydowali, że po przeanalizowaniu przedstawionych materiałów, na następnym posiedzeniu Komisji, przedstawią swoje sprecyzowane pomysły na rozwój i propagowanie piłki ręcznej w naszym kraju.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest