18 stycznia 2010

Przegląd Sportowy o Euro2010

Poniedziałkowe wydanie „Przeglądu Sportowego” zostało wzbogacone specjalną 8-stronicową wkładką dotyczącą Euro2010 piłkarzy ręcznych. Co zrozumiałe najwięcej informacji zostało przygotowanych o reprezentacji Polski.

Dziennikarze „PS” przypomnieli historię ME i starty Polaków. Ich 7 miejsce wywalczone w 2008r. w Norwegii jest dotąd najlepszym wynikiem. Czy turniej w Austrii zakończy się wreszcie po myśli Polaków?

Trener Bogdan Wenta w obszernym wywiadzie potwierdza, że zespół, który prowadzi „dojrzał już do tego, żeby sprostać roli faworyta. Oczywiście nie będziemy obiecywać sukcesów, ale jesteśmy na tyle silni, by po nie sięgnąć”.

Tabela wszech czasów pokazuje, że w ośmiu mistrzostwach Europy wystąpiło 25 krajów. Polska w czterech startach rozegrała 18 meczów i zgromadziła 10 punktów.  Aktualnie zapewnia to 15 miejsce, do wyprzedzającej biało-czerwonych Portugalii brakuje trzech punktów.        

Sylwetki naszych 16 zawodników omówił trener Bogdan Kowalczyk. Bramkarz reprezentacji Niemiec, Johannes Bitter uważa, że to Polska jest faworytem grupy. – Polacy to pozytywni wariaci – dodaje w wywiadzie.

Całość wkładki uzupełniają składy grupowych rywali Polski – Niemiec, Szwecji i Słowenii oraz szczegółowy terminarz mistrzostw.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest