20 stycznia 2010

Prasa o wczorajszym meczu

Wczorajsze spotkanie jest szeroko komentowane w polskich i niemieckich mediach. Oczywiście nastroje dziennikarzy z obu krajów są zgoła odmienne.

Przegląd Sportowy na pierwszej stronie ogłasza „Niemcy rozbici! Czas na Szwecję!”, a w środku dziennika znajdujemy tekst pt. „Wielkie zwycięstwo Polaków!”.

„Wielka siła plus charakter” tytułuje swoją relację Rzeczpospolita.

Z kolei Gazeta Wyborcza zamieściła artykuł pt. „Polacy przenieśli skałę, dziś Szwedzi na drodze”.

Inne nastroje napotykamy przeglądając internetowe portale prasy niemieckiej.

– Niemcy schrzanili mecz z Polską – tytułuje swoją relację dziennik "Bild".

– Polacy od początku zapowiadali, żę chcą rewanżu za przegrany finał mistrzostw świata w 2007 roku i zeszłoroczna porażkę podczas chorwackich mistrzostw. Tylko przez 27 minut zespół trenera Heinera Branda był zdolny im się przeciwstawić – ocenia "Bild".

Według komentatora internetowego wydania tygodnika "Der Spiegel" po stronie niemieckiej zabrakło przede wszystkim dobrej gry w ataku.

– Techniczne ubóstwo, akcje kończone bez przygotowania, błędne decyzje – to mieszanka która doprowadziła do zasłużonej porażki przeciwko nieprzekonującym Polakom.  Tylko bramkarz Johannes Bitter, zdecydowanie najlepszy gracz w słabym zespole niemieckim, zapobiegł klęsce – napisał "Spiegel Online".

Niemieckiego bramkarza chwali także "Die Welt" pisząc o "gorzkiej klapie" reprezentacji.

– Niemcy mogą być szczęśliwi, że Bitter był na swoim miejscu – w podobnym tonie relacjonuje "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Jak ocenia – Niemcom brakowało przede wszystkim pewności siebie i pomysłów na skuteczne rozgrywanie akcji.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest