21 stycznia 2010

Koszulki na aukcji charytatywnej!

Związek Piłki Ręcznej w Polsce wraz z Gazetą Wyborczą Kielce, Fundacją Vive Serce Dzieciom oraz Allegro.pl jest organizatorem aukcji internetowej koszulek reprezentantów Polski w piłce ręcznej, z której dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.

Tu licytujemy koszulki Orłów Wenty. 

Przez najbliższe dwa tygodnie będzie można licytować reprezentacyjne koszulki gwiazd drużyny Bogdana Wenty – Sławomira Szmala, Karola Bieleckiego, Artura Siódmiaka, Marcina i Krzysztofa Lijewskich, Mateusza Jachlewskiego oraz Bartosza Jureckiego. Wszystkie z autografami naszych utytułowanych zawodników.

Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce – Andrzej Kraśnicki, gorąco namawia wszystkich kibiców i nie tylko, do wzięcia udziału w tej wspaniałej akcji. – Pieniądze uzyskane za wylicytowane trykoty zostaną  przecież przekazane na tak szczytny cel jak pomoc w spełnieniu marzeń najmłodszych fanów sportu – mówi. – Gdy tylko dowiedzieliśmy się o sprawie, od razu zdecydowaliśmy się na współpracę przy organizacji aukcji – dodaje.

Nie są to zwykłe koszulki. Na niektórych z nich widać ślady męskiej walki na parkietach, bo to stroje, w których biało-czerwoni zmagali się o prawo gry w rozpoczętych wczoraj mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych. Ekipa Wenty chce przywieźć z Austrii pierwszy w historii polskiego szczypiorniaka medal czempionatu Starego Kontynentu.

– Drużyna grała w nich w eliminacjach mistrzostw Europy, a także na niedawnym Interwetten Cup w Austrii – informuje Paweł Papaj, kierownik reprezentacji Polski.

Pomysłodawcą aukcji jest Karol Bielecki. To nie pierwsza jego idea na akcję charytatywną. Niespełna trzy lata temu medal za wicemistrzostwo świata przekazał jednemu z krakowskich hospicjów, a rok temu wywalczony przez niego na parkietach Chorwacji brązowy krążek mistrzostw świata sprzedano na aukcji za 11 tysięcy zł.!

Dochód z licytacji przekazany zostanie na rzecz domów dziecka z Kielc i Nagłowic. Jeśli uda nam się osiągnąć odpowiednią kwotę podopieczni Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Dobra Chata" przy ul. Sandomierskiej w Kielcach pojadą w wakacje na letni wypoczynek do Sarbinowa, a wychowankowie Domu Dziecka z Nagłowic do Zakopanego. Liczymy, że dzięki hojności kibiców i nie tylko, zapewnimy wspaniałą wakacyjną przygodę około setce dzieci!

– Już ogromnie się cieszymy! Staramy się jak możemy, ale nie mamy zbyt wiele pieniążków, aby stać nas było na takie wakacyjne wyprawy. Na pewno będziemy z uwagą śledzić aukcję i trzymać kciuki za naszą drużynę. Tym bardziej, że mamy wśród naszych podopiecznych, i nie tylko, kibiców sportowych – podkreśla Joanna Korytowska, dyrektorka Domu Dziecka w Nagłowicach. – Sportowcy i ludzie związani ze sportem bardzo nam pomagają. A to, co dla nas robi pan Karol Bielecki, jest bezcenne – dodaje Izabela Mularczyk z "Dobrej Chaty".

– Zachęcam wszystkich do jak najhojniejszego licytowania koszulek. Znam potrzeby wychowanków tych domów dziecka i wiem, że taki gest bardzo im pomoże – zaprasza Grażyna Jarosz, prezes Fundacji Vive Serce Dzieciom. – Z oczywistych powodów piłka ręczna jest bardzo bliska naszym sercom. Dlatego wszystkim licytującym już teraz serdecznie dziękuję – dodaje.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest