23 stycznia 2010

Zmarł Oleg Velyky

Piłka ręczna poniosła dziś dużą stratę. W wieku 32 lat zmarł Oleg Velyky, były reprezentant Ukrainy i Niemiec, mistrz świata z 2007 r.. Zawodnik HSV Hamburg długo zmagał się z chorobą nowotworową.

Świat piłki ręcznej szybko zareagował na tę smutną wiadomość. Prezydent EHF, Tor Lian wyraził głęboki żal. – Oleg Velyky miał duży wkład w rozwój europejskiej piłki ręcznej. Będzie nam go bardzo brakowało. Składam jego rodzinie i przyjaciołom szczere kondolencje – powiedział Lian.Velyky 59 razy reprezentował barwy Ukrainy oraz rozegrał 38 meczów w reprezentacji Niemiec. Z tym zespołem w 2007 r. zdobył tytuł mistrza świata. Z drużyną HSV Hamburg wystąpił w wielu spotkaniach w Bundeslidze i Lidze Mistrzów.

Pierwsze diagnozy o nowotworze skóry postawiono w 2003 r. Velyky wierzył, że wróci do zdrowia, ale komplikacje powstałe we wrześniu ub.r. zniweczyły te plany. Zostawił żonę i 6-lenieo syna.Reprezentacja Niemiec, mimo tej tragicznej wiadomości, będzie kontynuowała grę w Euro2010. Trener Heinar Brand, gdy się o tym dowiedział miał łzy w oczach. – On był naszym przyjacielem. Teraz będziemy grali dla niego i jego rodziny – zapowiedział Michael Kraus, kapitan zespołu narodowego Niemiec. 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest