25 stycznia 2010

“Nie wiecie, jacy jesteście mocni”

Kiedy widzisz, jak potrafi rzucić Bielecki to zamieniasz się w słup soli. Czasem wydaje mi się, że Polakom trochę brakuje pewności siebie. Wasi gracze chyba nie zdają sobie sprawy, jak są dobrzy – mówi "Przeglądowi Sportowemu" były reprezentant Niemiec Stefan Kretzschmar.

Według niego Polska jest faworytem do występu w finale rozgrywanych w Austrii mistrzostw, pod warunkiem, że zagra na 100 proc. swoich możliwości.

Karol Bielecki /Fot. Marek Biczyk


– Czasem wydaje mi się, że Polakom brakuje pewności siebie – mówi Kretzschmar – Wasi gracze chyba nie zdają sobie sprawy, jak są dobrzy. Kiedy widzisz, jak potrafi rzucić Bielecki to zamieniasz się w słup soli. Nie znam lepszego strzelca niż Karol.

Z podobnym uznaniem wypowiada się o Bartoszu Jureckim, którego nazywa jednym z najlepszych kołowych świata. – Uwielbiam tego gościa i kochałem z nim grać. Polska może zdobyć tytuł, ale piłkarze muszą w to uwierzyć.

Bartosz Jurecki /Fot. Marek Biczyk

Stefan Kretzschmar jest byłym reprezentantem Niemiec. Wywalczył z nią m.in. mistrzostwo olimpijskie (Ateny 2004), a także wicemistrzostwo świata (2003). W sezonie 2003/04 był królem strzelców Ligi Mistrzów. Obecnie jest dyrektorem sportowym SC Magdeburg.

(PS/GW/JKM)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest