27 stycznia 2010

Szwajcarzy za mocni na polskich juniorów

Reprezentacja Polski juniorów wróciła ze Szwajcarii w nie najlepszych humorach. Zespół prowadzony przez trenera Jacka Okpisza przegrał trzy kontrolne mecze z rówieśnikami z tego kraju.
Szkoleniowiec przyczyn porażek doszukuje się w słabej obronie oraz braku wartościowych graczy na pozycji lewego rozegrania i koła. – Rywale zdecydowanie szybciej rozgrywali akcje. U nas szwankowały podania i chwyt piłki. Szwajcarzy nie są kopciuszkiem w tej kategorii wiekowej – ocenił trener Okpisz.

Wyrównana gra toczyła się jedynie w pierwszym meczu, rozegranym w Horw, do 20 minuty i w trzecim do 25 minuty. Gospodarzem dwóch ostatnich spotkań był Zug.

Kadrowicze Okpisza spotkają się teraz pod koniec marca na zgrupowaniu w Dzierżoniowie. W dniach 2-4 kwietnia wezmą udział w turnieju w Czechach, gdzie oprócz gospodarzy wystąpią także ekipy ze Szwajcarii i Rosji.