28 stycznia 2010

Młodzieżówka lepsza od Helwetów

Po raz pierwszy w historii spotkań pomiędzy młodzieżowymi reprezentacjami Polska pokonała w Altdorfie Szwajcarię. Kolejne dwa sprawdziany, w Zug, Helweci rozstrzygnęli już na swoją korzyść.

– W trzech wcześniejszych meczach za każdym razem wygrywali Szwajcarzy. Wreszcie udało się nam ich pokonać. Dwa następne spotkania były również bardzo wyrównane. Szczególnie twarda walka toczyła się w obronie – podsumował trener Jarosław Cieślikowski.


Fot. Marek Skorupski

Gospodarze, jako zespół, lepiej rozumieli się na boisku. Na co dzień grają w II-lidze szwajcarskiej. Polski szkoleniowiec nie mógł skorzystać z bramkarza Bartosza Dudka, który uskarżał się na zapalenie gardła. Z kolei Rafał Przybylski grał po kilka minut, gdyż na więcej nie zezwalał ból związany z podkręceniem nogi.

Trener Cieślikowski wyróżnił Krzysztofa Łyżwę, Adriana Nogowskiego i Kamila Syprzaka. Tego ostatniego przyrównał do „zawodnika najwyższej klasy, z każdym meczem łapiącym właściwy rytm”.

Na początku kwietnia polscy kadrowicze zmierzą się z Egiptem lub Norwegią. Potem mają zaplanowane zgrupowanie w Szczyrku. W drugiej połowie kwietnia czeka ich ważny test – kwalifikacje do mistrzostw Europy. Rywalami, o jedno miejsce premiowane awansem, będzie Rosja i Białoruś.

Wyniki:

Szwajcaria-Polska 22:27 (13:12)
SZWAJCARIA (najwięcej): Raz 6, Riechsteiner 4. Kary 6 min.
POLSKA: Fornal, Gładysz – Janowski, Klinger 2, Pilitowski, Łangowski 4, Misiewicz, Mokrzki 1, Nogowski 6, Pacześny, Przybylski, Rosiek 5, Rydz, Syprzak 2, Szuszkiewicz, Łyżwa 7. Kary 8 min.

Szwajcaria-Polska 23:21 (10:9)
SZWAJCARIA (najwięcej): Baumgartner 7, Riechsteiner 6. Kary 10 min.
POLSKA: Fornal, Gładysz – Janowski, Klinger, Pilitowski, Łangowski 1, Misiewicz 1, Mokrzki 5, Nogowski 1, Pacześny 2, Przybylski, Rosiek 1, Rydz 1, Syprzak 5, Szuszkiewicz, Łyżwa 4. Kary 6 min.

Szwajcaria-Polska 33:29 (14:16)
SZWAJCARIA (najwięcej): Maros 6. Kary 22 min.
POLSKA: Fornal, Gładysz – Janowski, Klinger 4, Pilitowski, Łangowski, Misiewicz, Mokrzki 3, Nogowski 4, Pacześny 1, Przybylski 3, Rosiek 2, Rydz, Syprzak 7, Szuszkiewicz, Łyżwa 5. Kary 6 min. Czerwona kartka (gradacja): Syprzak (60’).

ZOBACZ TAKŻE:

Narodowa kadra młodzieżowców 18-25.01.09

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest