3 lutego 2010

Informacja ZPRP o organizacji MŚ-ME

Związek Piłki Ręcznej w Polsce pragnie poinformować, iż w grudniu 2010 roku wystąpi do Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej z aplikacją o organizację mistrzostw świata mężczyzn w 2015 roku – będących jednocześnie kwalifikacją olimpijską do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016, a na wiosnę 2011 roku do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej z aplikacją o organizację mistrzostw Europy mężczyzn w 2016 roku.

Niebagatelne znaczenie dla naszych planów ma coraz większe zainteresowanie i sympatia fanów sportu dla naszej dyscypliny, co nie pozostaje bez  wpływu na wzrost jej popularności w kraju. To uzasadnia przekonanie, że trybuny aren wielkiej imprezy w piłce ręcznej w Polsce wypełnią się po brzegi, a fakt ten z pewnością będzie miał duże znaczenie przy wyborze przyszłego jej gospodarza.

Nikogo nie trzeba też przekonywać, że  odpowiednie zaplecze finansowe jest dzisiaj podstawą ubiegania się o organizację wielkich imprez sportowych. Co dla nas niezwykle istotne, sponsor strategiczny ZPRP – Firma Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, już zadeklarował ze swojej strony wsparcie dla tak dużego przedsięwzięcia. Kwestię niezbędną dla uruchomienia stosownych procedur stanowią również odpowiednie gwarancje rządowe. Liczymy też na szeroką współpracę z przedstawicielami mediów – prasy, radia i telewizji. 

Mistrzostwa świata, lub mistrzostwa Europy w piłce ręcznej przeprowadzone w Polsce byłyby z pewnością wydarzeniem ważnym, komentowanym nie tylko przez kibiców sportowych. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by maksymalnie sprostać temu trudnemu zadaniu. Jesteśmy przekonani, że jeżeli otrzymamy taką szansę, zorganizujemy wspaniały turniej który na długie lata pozostanie w pamięci wszystkich sympatyków naszej dyscypliny i nie tylko.

Z poważaniem,

Andrzej Kraśnicki

Prezes ZPRP

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest