15 lutego 2010

W weekend licytowano charytatywnie!

Zakończyła się  aukcja charytatywna słynnej maskotki Bociana, która dzięki firmie Atlas, towarzyszyła naszym szczypiornistom podczas zakończonych niedawno mistrzostw Europy w Austrii. Bociana podarował Fundacji Herosi trener Bogdan Wenta, a autografy złożyli na nim wszyscy zawodnicy, trenerzy oraz członkowie sztabu reprezentacji Polski. W przeprowadzeniu całej akcji pomagał też Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Zysk z licytacji Bociana przeznaczony zostanie na zakup sprzętu do rehabilitacji ręki, który będzie służył małym pacjentom z Oddziału Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Klinika Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie specjalizuje się w leczeniu nowotworów kości u dzieci i młodzieży z całego kraju. Pacjenci po zabiegach onkologicznych (wycięcia guza wraz z marginesem niezmienionych chorobowo tkanek i uzupełnieniu powstałego ubytku kostnego przeszczepem kostnym i/lub endoprotezą onkologiczną) muszą być poddani rehabilitacji, aby kończyna wróciła do pełni sprawności. Ręka po takich zabiegach jest zazwyczaj zgięta. Jej wyprostowanie często zabiera wiele dni, a nawet tygodni, ciężkich ćwiczeń. Każdy ruch okupiony jest ogromnym bólem. Ze specjalistycznym urządzeniem z pewnością będzie łatwiej.

Sprzęt do rehabilitacji ręki kosztuje około 30-33 tys. zł. Fundacji Herosi udało się wcześniej zebrać na ten cel 18 539 zł. W połączeniu z kwotą 14 600 zł uzyskaną za „Boćka” udało się więc uzbierać pełną potrzebna sumę!!! Zwycięzcą licytacji okazała się firma Atlas, czyli niejako „rodzic” samej maskotki! Istnieje realna szansa, iż specjalistyczne urządzenie pojawi się w Instytucie już w środę!

"Bociek" pomoże m.in. piłkarzowi ręcznemu, 12-letniemu Rafałowi /Fot. Fundacja Herosi

Tymczasem w Poznaniu odbył się Bal Integracyjny Fundacji "Świat na TAK".

Jego ideą jest promowanie idei integracji, nauka budowania solidarności między młodzieżą ze specjalnymi potrzebami i ich rówieśnikami. Od ośmiu lat Bal ten odbywa się również w Poznaniu. W tym roku został zorganizowany przez Dyrekcję oraz Młodzieżowy Wolontariat "Klub 8" z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza. Gośćmi Balu byli uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr. 102 w Poznaniu. Przybyli także Przedstawiciele Władz Miasta, Wydziału Oświaty, Kuratorium, Rady Osiedla oraz Sponsorzy Balu. Impreza odbyła się pod hasłem "Podróżowanie bez barier". Chciano zwrócić uwagę, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w podróżowaniu.

Jednym z punktów programu była licytacja gadżetów sportowych. Jest nam niezwykle miło, iż najwyższą kwotę osiągnęła piłka z podpisami zawodników reprezentacji Polski, ufundowana przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce, a wyniosła ona 7500zł!


Część zebranych funduszy przekazana zostanie na turnus rehabilitacyjny dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu, drugą ich część  przeznaczona będzie na leczenie ciężko chorej Wiktorii. Dziewczynka urodziła się z wadą zrośnięcia przełyku i jego częściowym brakiem. Ma ponad dwa latka,  a jest już po ośmiu bardzo poważnych operacjach i dwutygodniowej śpiączce farmakologicznej. Przed nią jeszcze dalsze, kosztowne leczenie, a następnie długa i kosztowna rehabilitacja. Każda suma jest więc na wagę złota.

(JKM)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest