28 lutego 2010

Vive przegrało w Bośni

Vive Targi wraca bez punktów z Sarajewa. Kielczanie po słabszej w swoim wykonaniu drugiej części meczu, ulegli tamtejszej Bośni 21:25 (10:9).

Pierwsza połowa zaczęła się od dwubramkowej przewagi bośniaków. Jednak szybko zdołali to odrobić kielczanie zdobywając 3 gole z rzędu. Dwa z nich zdobył Dragan Tubić. Już w 8 minucie na ławkę kar został odesłany Piotr Grabarczyk. Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Goście lub gospodarze prowadzili na zmianę różnicą jednej, dwóch bramek. Na tablicy wyników często widniał remis, a niski wynik to zasługa obu bramkarzy – Nebojsy Grahovacowa oraz Kazimierza Kotlińskiego, który nie dawno otrzymał polskie obywatelstwo. W ostatnich sekundach pierwszej połowy o czas poprosił trener gospodarzy, ale ostatni rzut kielecka siódemka zdołała wybronić. Wynik do przerwy 10:9 dla Vive Targi Kielce.

Druga część spotkania lepiej ułożyła się dla Bośni Sarajevo. W 7 minucie tej partii, gdy gospodarze prowadzili już różnicą 3 bramek, o czas poprosił Bogdan Wenta. O ile w kolejnych minutach obraz gry ponownie się wyrównał, to od 16 minuty gospodarze trafili 3 razy z rzędu, a ich przewaga wzrosła do 4 bramek. Vitalijowi Natowi udało się zdobyć bramkę, ale zaraz po tym 3-bramkową serią popisali się Bośniacy. Doprowadzili do najwyższego, 6-bramkowego prowadzenia w tym spotkaniu, a że do końca pozostawało zaledwie 8 minut mecz można było powoli uznać za rozstrzygnięty. Jedynie duża ilość kar w końcówce meczu mogło wlać nadzieje w serca kibiców Vive Targi. Straty piłki, brak Mariusza Jurasika, a także znakomicie spisujący się bramkarz gospodarzy przyczyniły się jednak do kolejnej przegranej polskiej drużyny w Champions League.

Pozostaje jednak wierzyć, że drużyna Vive nie poprzestanie na zwycięstwach ubiegłorocznych i już w najbliższą sobotę w Hali Legionów zdoła pokonać węgierski MKB Veszprem!

Bośnia Sarajewo – Vive Targi Kielce 25:21 (9:10)

Bramki dla Vive: Henrik Knudsen 6, Tomasz Rosiński 4, Paweł Podsiadło 3, Dragan Tubić 3, Rastko Stojković 2, Vitalij Nat 2, Mateusz Jachlewski 1.

Najwięcej dla Bośni: Tarik Medjic 5, Risto Arnaudovski 4, Damir Doborac 4, Peter Kapisoda 3.

Kary: Bośnia – 10, Vive – 2 min.