4 marca 2010

Niedźwiedzie przyjadą do Kielc?

Wiemy już, że Vive Targi Kielce zajmie trzecie miejsce w grupie B Ligi Mistrzów. Oznacza to, że Mistrzowie Polski w 1/8 finału zmierzą się z drużyną (z grupy A, C lub D) która zakończy tę fazę rozgrywek na drugiej pozycji. Wczoraj poznaliśmy pierwszego z ich potencjalnych rywali. Po wygranej 46:22 (24:12) w wyjazdowym spotkaniu z PAOK Saloniki, drugą lokatę w grupie A zapewnił sobie Mistrz Rosji, zespół Czechowskie Miedwiedi (Niedźwiedzie).

W szeregach rosyjskiego zespołu występuje wielu reprezentantów Sbornej, a prowadzi ich legendarny trener Władimir Maksymow. Pozostałymi rywalami drużyny Bogdana Wenty mogą być  Croatia Zagrzeb bądź HSV Hamburg z grupy C oraz FC Barcelona lub THW Kiel z grupy D.

Losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędzie się 9 marca. Pierwsze mecze tej fazy zaplanowane są na 24-28 marca, rewanże tydzień później.

Wczoraj Kielczanie pokonali Nielbę Wągrowiec 33:24 (16:10) w rozegranym awansem spotkaniu 21. kolejki Ekstraklasy. Już w najbliższą sobotę do Hali Legionów zawita bowiem MKB Veszprem. Mecz z Mistrzami Węgier jest dla Vive Targi ostatnim w fazie grupowej Ligi Mistrzów sezonu 2009/10.

(JKM) 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest