18 marca 2010

Pannon Cup 2010

Już w połowie kwietnia ponownie będziemy mogli zobaczyć w akcji reprezentację Polski seniorów. Czwarta drużyna Europy weźmie udział w odbywającym się na Węgrzech, turnieju Pannon Cup. W tym samym czasie nasza kadra B pojedzie do Norwegii na turniej Bring Cup, gdzie zmierzy się z drugimi reprezentacjami Danii, Niemiec i gospodarzy.

Selekcjoner reprezentacji Polski – Bogdan Wenta /Fot. Marek Biczyk

W Pannon Cup pierwotnie miały wziąć udział drużyny Węgier, Słowacji, Czech i Polski. Nawiązuje on  bowiem do tradycji Turnieju Bożonarodzeniowego, wcześniej rozgrywanego cyklicznie w połowie grudnia. Czeska federacja zdecydowała się jednak na zorganizowanie w tym samym czasie własnego turnieju, co oczywiście wykluczyło przyjazd pierwszej reprezentacji naszych południowych sąsiadów na Węgry. Co ciekawe na ich miejsce zgłosiło się kilka innych ekip, co dało organizatorom komfort wyboru. Ostatecznie zdecydowano się na zaproszenie reprezentacji Grecji.

Czeski strzelec wyborowy Filip Jicha nie przetestuje jednak polskiej defensywy /Fot. Marek Biczyk

Nasi reprezentanci spotkają się 12.04 (poniedziałek) na krótkim zgrupowaniu w Warszawie, skąd też 15.04 udadzą się na Węgry.

Dzień wcześniej (14.04) do Norwegii uda się nasza kadra B. Wraz z drugimi reprezentacjami gospodarzy, Danii oraz Niemiec, weźmie ona udział w turnieju Bring Cup 2010, odbywającym się w mieście Haugesund, nieopodal Stavanger.  

Szczegółowy program Pannon Cup 2010:

16 kwietnia (piątek) – Ózd:   

15:45 Słowacja – Polska

18:00 Węgry – Grecja

17 kwietnia (sobota) – Tiszaújváros:  

12:00 Węgry – Słowacja

14:15 Polska – Grecja

18 kwietnia (niedziela) – Miskolc:   

09:30 Grecja – Słowacja

11:45 Węgry – Polska

13:30 Ceremonia zakończenia turnieju

 

Już wkrótce ponownie zobaczymy w akcji Bartosza Jureckiego /Fot. Marek Biczyk

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest