19 marca 2010

Odszedł Roman Nowosad

Wczoraj dotarła do nas niezwykle smutna wiadomość… 17 marca 2010 r. w Olkuszu, odszedł nagle w wieku 69 lat ś.p. Roman Nowosad.

Pan Roman Nowosad z wykształcenia był polonistą, przez wiele lat – nauczycielem w I LO w Olkuszu. Wychował wielu finalistów i laureatów Olimpiad Literatury i Języka Polskiego.

Piłka ręczna była nie mniejszą jego pasją, poświęcił jej 40 lat swojego życia. Najpierw jako zawodnik drużyn AZS Kraków i Orła Olkusz, następnie jako szkoleniowiec – HSKS Czuwaj, MKS Olkusz, Orła Olkusz oraz LKS Kłos Olkusz. Jego zasługą było reaktywowanie w ramach tego ostatniego Klubu sekcji piłki ręcznej dziewcząt. Swoją skromnością, pracowitością i cierpliwością przyczyniał się do podnoszenia jego poziomu sportowego i organizacyjnego, aż wreszcie udało mu się spełnić największe marzenie – już w ramach Stowarzyszenia Piłki Ręcznej olkuski zespół uzyskał awans do ekstraklasy.

Jako dyrektor biura SPR, do ostatnich chwil pełen energii i zawsze gotowy do pomocy, przeżywał z całym Klubem niełatwy los beniaminka. Ukochany zespół pożegnał się z Panem Romanem wygraną w ostatnim meczu ligowym…

Niezależnie od działalności w Klubie Pan Roman był aktywnym działaczem Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. W bieżącej kadencji był sekretarzem Zarządu MZPR.

Msza Święta i uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 marca 2010 o godzinie 11.00, w kaplicy na olkuskim Cmentarzu Parafialnym przy ul. Powstańców Śląskich.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest