4 kwietnia 2010

MMTS Kwidzyn w półfinale Challenge Cup!

MMTS Kwidzyn pokonał Xico Andebol 28:23 (12:11) i awansował do półfinału Challenge Cup! Kwidzynianie musieli odrobić 3-bramkową stratę z pierwszego meczu tych drużyn i zrealizowali to zadanie z nawiązką. Pokonali portugalski zespół różnicą pięciu goli, awansując do grona czterech najlepszych zespołów rozgrywek!

Jeszcze przed wyjazdem do Portugalii trener Zbigniew Markuszewski otwarcie mówił, że MMTS może wyjść zwycięsko z rywalizacji ćwierćfinałowej. Oczywiście szanował drużynę gospodarzy, ale znał też wartość swoich podopiecznych.

W pierwszym meczu MMTS przegrał 3 bramkami – 25:28, choć do przerwy sytuacja kwidzynian była jeszcze gorsza (17:11 dla Xico). Jednak w drugiej połowie meczu czerwono-czarni zagrali na tyle dobrze, że doszli rywali na 3 bramki. Końcowy wynik mógł być jeszcze lepszy dla polskiego zespołu, gdyby nie słabsza skuteczność.

Przed rewanżem było więc jeden warunek – zdobyć 3 bramki więcej niż rywale. Początek meczu był bardzo wyrównany – w 22 minucie mieliśmy remis 9:9. Jednak w końcówce pierwszej połowy górą byli gospodarze, na przerwę zawodnicy MMTS schodzili tracąc do Portugalczyków jedną bramkę- 13:12.

W drugiej połowie kwidzynianie rozpoczęli pościg za rywalami, podobnie jak w pierwszym spotkaniu. Na trzy minuty przed końcem meczu MMTS prowadził już trzema bramkami – 25:22, czyli plan minimum udało się zrealizować. Grający na fali podopieczni trenera Markuszewskiego zagrali jednak na tyle skutecznie w obronie i ataku, że na minutę przed końcem wygrywali różnicą pięciu goli – 27:22. W końcówce obydwa zespoły zdobyły jeszcze po jednej bramce i cały mecz zakończył się zwycięstwem Kwidzyna 28:23.

Wyniki 1/4 finału Challenge Cup:

RD Slovan – C.S.U. Suceava 56:55 (31:23 i 25:32)

MMTS Kwidzyn – Xico Andebol Guimaraes 53:51 (25:28 i 28:23)

Sporting Clube de Portugal – Stiinta Municipal Dedeman Bacau 53:52 (30:24 i 23:28)

Stord Handball – Bologna United 45:53 (22:25 i 23:28)

Sobota: MMTS Kwidzyn – Xico Andebol Guimaraes 25:28 (11:17)

MMTS: Sebastian Suchowicz, Artur Gawlik, Miłosz Jedowski – Michał Adamuszek 5, Dzmitry Marhun 4, Michał Waszkiewicz 4, Michał Peret 3, Maciej Mroczkowski 3, Robert Orzechowski 2, Mateusz Seroka 2, Tomasz Witaszak 1, Łukasz Czertowicz 1, Łukasz Cieślak, Patryk Rombel.

Najwięcej dla Xico: Jose Ricardo Costa 8 i Cesar Goncalves 7.

Niedziela: Xico Andebol Guimaraes – MMTS Kwidzyn 23:28 (12:11)

MMTS: Sebastian Suchowicz, Artur Gawlik, Miłosz Jedowski – Maciej Mroczkowski 7, Michał Adamuszek 6, Robert Orzechowski 4, Dzmitry Marhun 2, Patryk Rombel 2, Tomasz Witaszak 2, Łukasz Cieślak 1, Michał Peret 1, Mateusz Seroka 1, Łukasz Czertowicz 1, Michał Waszkiewicz 1.

Najwięcej dla Xico: Rui Silva 8 i Jose Ricardo Costa 5.