9 maja 2010

SPR Lublin z tytułem mistrzowskim!!!

Zawodniczki SPR Lublin pokonały we własnej hali Zagłębie Lubin 27:23 (13:12) i tym samym obroniły tytuł Mistrzyń Polski!!! Lublin rozstrzygnął na swoją korzyść finałową rywalizację w play-off w stosunku 3-1. Serdecznie gratulujemy zwycięskiej drużynie wspaniałego sukcesu, doceniając zarazem ambitną i sportową walkę pokonanych. Na MVP meczu w drużynie SPR, trener ekipy gości Bożena Karkut wybrała bramkarkę Małgorzatę Sadowską, natomiast w drużynie Zagłębia na podobne wyróżnienie, w oczach trenera mistrzowskiego zespołu Grzegorza Gościńskiego, zasłużyła Kaja Załęczna. Jest to 15 tytuł Lublinianek w ostatnich 16 sezonach!

/Fot. Wojciech Szubartowski

Początek spotkania obfitował w indywidualne akcje zawodniczek obu ekip, przez pierwsze pięć minut trwała wymiana ciosów i wynik oscylował wokół remisu. W 7 min. Kamila Skrzyniarz wyprowadziła SPR na dwubramkowe prowadzenie (4-2). Zagłębie jednak szybko zareagowało i doprowadziło do stanu 4:4, po rzucie Jeleny Kordić oraz przechwycie i skutecznym wykończeniu akcji przez Kingę Byzdrę. Dobrze w spotkanie weszła bramkarka SPR-u Małgorzata Sadowska, która dwukrotnie popisała się udanymi interwencjami. Pozwoliło to jej koleżankom ponownie odskoczyć na dwie bramki w 11 min., dzięki trafieniom Małgorzaty Majerek i Kamili Skrzyniarz (7:5). Zawodniczki z Lubina wiedziały, że nie mogą pozwolić przeciwniczkom na zbyt znaczne zwiększenie dystansu dzielącego obie ekipy. Na kolejne gole drużyny mistrzyń kraju natychmiast skutecznie odpowiadały. W 19 min. Byzdra mogła doprowadzić do remisu po 8, ale wykonywany przez nią rzut karny w świetnym stylu obroniła Sadowska. Podbudowane tą interwencją Lublinianki zaczęły agresywniej grać w obronie i nie popełniały błędów w ataku, co dało im prowadzenie 13:10 w 26 minucie meczu. Moment dekoncentracji w ostatnich minutach pierwszej partii kosztował je jednak utratę 2 bramek  i w 30 minucie wygrywały już tylko 13:12 po kontaktowym golu Joanny Obrusiewicz. Już po upływie regulaminowego czasu gry Kristina Repelewska wykonywała rzut wolny, ale jej strzał o centymetry minął prawy słupek bramki strzeżonej przez Monikę Maliczkiewicz.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanego wejścia ze skrzydła Doroty Małek, która już po raz piąty tego popołudnia umieściła piłkę w siatce (14:12). Kolejna bramka padła dopiero w 34 min. po skutecznie wykonanym przez Repelewską rzucie karnym, Zagłębie odpowiedziało trafieniem  Aleksandry Jacek. W 36 min. SPR osiągnął najwyższą, bo czterobramkową przewagę, dzięki bramce Małgorzaty Majerek (17:13). Walczące na całego Lubinanki doprowadziły do stanu 17:16, za sprawą dwóch goli Klaudii Pielesz i jednego Kaji Załęcznej (40 min.). Po chwili Karolina Semeniuk po raz trzeci została wykluczona na 2 minuty i tym samym obejrzała czerwoną kartkę. Na 18:16 dla SPR trafiła Monika Marzec, a w następnej akcji Pielesz brutalnie faulowała i również ona powędrowała na ławkę kar. Gra bardzo się zaostrzyła, a zawodniczki Zagłębia miały coraz większe problemy z pokonaniem fantastycznie broniącej Sadowskiej, same zaś coraz słabiej spisywały się w obronie. W 46 min. Marzec ponownie skutecznie zaatakowała i było 20:17. Następny gol był dziełem Małek, która po świetnej indywidualnej akcji znalazła się w sytuacji sam na sam z golkiperką przyjezdnych (21:17). Na 23:17 podwyższyły Skrzyniarz i Marzec. Taki obrót sprawy wyraźnie podłamał Lubinianki które coraz częściej myliły się w ataku, popełniały też coraz więcej strat. Niemoc strzelecką Zagłębia przełamała w końcu Byzdra w 54 minucie (23:18). Ten gol nie był już chyba jednak w stanie poderwać jej koleżanek, które wydawały się powoli godzić z porażką. Usatysfakcjonowane wysokim prowadzeniem gospodynie skoncentrowały się na defensywie, raz po raz kontrując rywalki. Dzielnie wspierali je licznie zgromadzeni w hali Globus kibice. Ostatnie minuty to wyrównana gra akcja za akcję obu zespołów. Ostatecznie SPR Lublin pokonało Zagłębie Lubin 27:23 i obroniło tytuł mistrzowski!

SPR Lublin – MKS Zagłębie Lubin 27:23 (13:12)

SPR: Sadowska, Jurkowska – Majerek 7, Repelewska 6, Skrzyniarz 6, Puchacz 5, Małek 2, Marzec 2, Wojdat 2, Wojtas 2, Rukaite 1, Danielczuk 1, Wolska.

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz, Czarna – Byzdra 6, Pielesz 5, Załęczna 3, Semeniuk 3, Obrusiewicz 3, Kordić 2, Ciepłowska 1, Piekarz, Jacek, Jochymek.