21 czerwca 2010

Wizyta pełna radości

Korzystając z krótkiej przerwy pomiędzy meczami z Chorwacją, trener Bogdan Wenta i jego zawodnicy odwiedzili małych pacjentów Oddziału Onkologii w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Wizyta reprezentantów Polski była dla wszystkich dzieciaków ogromnym przeżyciem, które dało im wiele uśmiechu i radości.

Już od samego ranka, w upalną czerwcową sobotę, wśród małych pacjentów panowała atmosfera napięcia i oczekiwania. Kiedy w końcu w drzwiach Instytutu pojawili się Bogdan Wenta oraz Sławomir Szmal, Artur Siódmiak, Damian Wleklak, Bartosz Jurecki, Patryk Kuchczyński i Rafał Gliński dzieciaki początkowo wydawały się onieśmielone. Nie minęła jednak dłuższa chwila i na sali panowała już wesoła, wręcz rodzinna atmosfera.

 

Goście opowiadali o swojej pracy, pokazywali jak łapać i podkręcać piłkę, odpowiadali na pytania. Oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć i autografów. Najmłodszych zaś ucieszyła najbardziej ucieszyła „zabawa piłką” z zawodnikami. Szczypiorniści poznali oddział również pod względem jego wyposażenia – byli w sali pooperacyjnej oraz pokoju rehabilitacyjnym, gdzie widzieli zakupiony przez Fundację Herosi sprzęt (w tym ten do rehabilitacji ręki, kupiony m.in. przy ich wsparciu). Piłkarze rozmawiali również z Rafałem, który kilka dni temu przeszedł operację, a w kwietniu gościł na treningu reprezentacji Polski.

Na koniec wizyty trener Bogdan Wenta zwrócił się do opiekunów dzieci: dodał otuchy i obiecał w imieniu swoim i piłkarzy, że wezmą udział w dalszych akcjach wsparcia dla oddziału i jego pacjentów. Również Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Fundacja Herosi będą oczywiście kontynuować dotychczasową współpracę i dołożą wszelkich starań, aby na twarzach maluchów jak najczęściej mógł zagościć uśmiech.

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest