24 czerwca 2010

Karol Bielecki w lipcu wznowi treningi

Karol Bielecki już w lipcu ma wznowić treningi! Taką sensacyjną informację przekazał Polskiemu Radiu Bogdan Wenta. – To najbardziej pozytywna wiadomość jaką w ostatnich dniach otrzymałem – powiedział na antenie stacji trener reprezentacji Polski. Doniesienia te potwierdza również sam zawodnik.

"17 lipca Karol ma podobno rozpocząć przygotowania nawet do sezonu, ale jeszcze nie rozmawiałem z nim osobiście, nie słyszałem tego od niego" – powiedział Kronice Sportowej Programu 1 Polskiego Radia Bogdan Wenta. "Karol ma wrócić do treningów więc chyba także do gry. To chyba dla nas wszystkich dobra wiadomość, a z pewnością dla niego. Bo to co najbardziej lubi to gra w piłkę ręczną" – mówi szkoleniowiec kadry. Zapewnia, że kadrowicze codziennie rozmawiają o koledze, który starają się wspierać – "My jesteśmy cały czas z nim. Każdy z chłopaków dzwoni, praktycznie codziennie wraca temat Koli. Karol jest tak ważny dla tej grupy, jak i grupa dla niego" – zaznacza.

Sam Karol w rozmowie z Polskim Radiem potwierdził, że być może 17 lipca wznowi treningi z Rhein-Neckar Loewen. "Wiem, że jest taka możliwość i chcę ją wykorzystać. Nie mogę dopuścić do nawet małego zaniedbania, bo potem sobie tego nie wybaczę. Zrobię wszystko, by jeszcze wrócić do sportu" – powiedział. "Jeżeli wszystko będzie przebiegało po mojej myśli – to znaczy rehabilitacja i moje lewe oko ładnie się zagoi – to istnieje realna szansa, że wrócę na parkiet. Chciałbym osiągnąć to stopniowo, bez zbędnego pośpiechu" – dodał.

Gra z jednym zdrowym okiem wiąże się jednak z bardzo duzym ryzykiem. Drugie oko trzeba będzie odpowiednio zabezpieczyć. "Będę miał specjalne gogle, które zabezpieczą prawe oko i wszystko powinno być dobrze" – zakończył dwukrotny medalista mistrzostw świata.

Aktualnie reprezentant Polski przechodzi w Heidelbergu rehabilitację po operacji lewego oka, które stracił w wyniku nieszczęśliwego zderzenia z Josipem Valciciem podczas towarzyskiego meczu z Chorwacją w Kielcach 11 czerwca.

Karol Bielecki podczas styczniowych ME w Austrii /Fot. Marek Biczyk

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest