25 czerwca 2010

Kim Rasmussen selekcjonerem kadry kobiet

Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce zdecydował o wyborze Kima Rasmussena na stanowisko trenera głównego kadry narodowej kobiet. – Jestem niezwykle szczęśliwy i obiecuję, że  zrobię wszystko aby kobieca reprezentacja Polski regularnie awansowała do największych imprez w kalendarzu EHF i IHF, a z czasem przebiła się do światowej czołówki – powiedział Duńczyk w chwilę po nominacji. W przyszłą środę w siedzibie ZPRP odbędzie się konferencja prasowa podczas której świeżo upieczony selekcjoner przedstawi swoją koncepcję pracy z drużyna narodową.

Świeżo upieczony selekcjoner ma 38 lat, a zarazem już 20-letnie doświadczenie w pracy trenerskiej. Oczywiście na początku kariery pracował z drużynami młodzieżowymi, następnie przez 8 lat trenował duńskie Lyngby HK. Z tym małym klubem osiągnął świetne wyniki, przechodząc z nim drogę od 5 do 1 Dywizji. Przez ostatni rok próbował swoich sił w męskiej piłce ręcznej, prowadząc szwedzki Stavsten IF. Od nowego sezonu będzie trenerem żeńskiego zespołu Roskilde Handball, występującego w duńskiej Ekstraklasie. Rasmussen zapewnił, iż absolutnie nie pozwoli aby przeszkadzało mu to w pracy z reprezentacją Polski, władze klubu w pełni popierały jego starania o posadę selekcjonera. Umowa zostanie podpisana na okres dwóch lat – do 2012 roku, długość jej trwania będzie jednak uwarunkowana osiąganymi przez reprezentację wynikami.

Charakteryzując swoją osobę Duńczyk mówi:  „Jestem wciąż młodym, ambitnym szkoleniowcem. Mam już spore doświadczenie, ale chcę dalej się uczyć. Potrafię żartować i być partnerem dla zawodniczek, ale w granicach zdrowego rozsądku. Dyscyplina też czasem jest potrzebna. Nigdy nie bałem się nowych wyzwań i głęboko wierzę, że poprowadzę Polską kadrę do wielu sukcesów, macie ogromny potencjał”. Rasmussen lada chwila uzyska najwyższe uprawnienia trenerskie, a mianowicie tytuł trenerski klasy mistrzowskiej. Mieszka w Kopenhadze, ma żonę Janne i dwójkę dzieci, 5-letnią córkę Mię i rocznego syna Pelle.

O komentarz poprosiliśmy również kapitan reprezentacji, bramkarkę Justynę Jurkowską: „Myślę, że jest to bardzo dobry wybór. W końcu kadrę poprowadzi ktoś kto będzie miał inne, świeże spojrzenie na naszą dyscyplinę. Mam też nadzieję, że nowy trener będzie widział dla mnie miejsce w składzie” – powiedziała zawodniczka.

Wszystkich przedstawicieli pracy zapraszamy serdecznie na konferencję prasową, która rozpocznie się w najbliższą środę o godz. 12:00, w siedzibie ZPRP w Warszawie. Kim Rasmussen przedstawi podczas niej swój plan pracy z reprezentacją, oraz personalia sztabu szkoleniowego. Duńczyk po raz pierwszy poprowadzi reprezentację na jesieni, w dniach 20-26 września do Polski zawita kadra narodowa Chin z która Polki zmierzą się dwukrotnie. Wstępnie zaplanowano, iż spotkania te odbędą się w Elblągu i Gdyni.

Kim Rasmussen

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest