15 lipca 2010

W Malborku z Hiszpanią

Trójmecz z Hiszpanią zakończy zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski, która od najbliższego poniedziałku będzie trenowała w Malborku. Z gry z podopiecznymi Jarosława Cieślikowskiego niemal w ostatniej chwili zrezygnowała Portugalia.

Wśród 19 powołanych zawodników jest jeden debiutant. – Paul Bar to trzeci bramkarz drużyny 1. Budesligi, HBW Balingen – objaśnia trener Cieślikowski. – Jego ojciec grał w Pogoni Zabrze i skontaktował się ze mną. Na pewno warto sprawdzić tego młodego piłkarza, który ma już na koncie trzy występy w juniorskiej reprezentacji Niemiec. Nikt nam potem nie będzie mógł zarzucić, że zawodnik klasy Podolskiego czy Klose gra dla Niemiec a nie dla Polski.

Dla Hiszpanów spotkania z Polską będą ostatnimi sprawdzianami przed grą w finałach Mistrzostw Europy (29.07-08.08.2010) na Słowacji. Tam w grupie wstępnej zmierzą się m.in. z Rosją, która wyeliminowała Polskę.

Trener Cieślikowski na każdym kroku podkreśla, że tylko gra, a nie siedzenie na ławce w dobrym klubie podnosi umiejętności zawodników. Dlatego jest zadowolony, że Rafał Przybylski po skończeniu nauki w SMS przeniósł się do Nielby Wągrowiec, a Radosław Jankowski, po rozwiązaniu sekcji AZS AWFiS Gdańsk, wraca na Śląsk. Będzie grał w beniaminku I ligi Grunwaldzie Ruda Śląska. Z kolei Antoni Łangowski, po odejściu Michała Adamuszka, powinien mieć stale miejsce w podstawowym składzie MMTS Kwidzyn.

Nowym pomysłem umożliwiającym częstsze granie mają być sparingi młodzieżówki z drużynami ekstraklasy. – Takie testy byłyby przeprowadzane raz w miesiącu. Uwzględniłem je już w kalendarzu. Liczę na dobrą wolę klubów przy organizowaniu tych meczów. To zapewni nam wyższy poziom wyszkolenia mojej kadry – kończy trener Cieślikowski.

Program meczów w Malborku Polska-Hiszpania:

23.07.2010  godz. 17:00

24.07.2010  godz. 17:00

25.07.2010  godz. 16:00

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa młodzieżowców  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest