16 lipca 2010

Wizyta w Konsulacie i na meczu baseballa

W ciągu ostatnich dwóch dni przed potyczką z Niemcami, Biało-czerwoni trenowali raz dziennie. Zajęcia odbywały się w hali Uniwersytetu Illinois, gdzie rozegrane zostanie sobotnie spotkanie. W czwartek reprezentanci Polski uczestniczyli w uroczystym przyjęciu wydanym przez Konsula Generalnego RP w Chicago, byli też honorowymi gośćmi na meczu Chicago Cubs – drużyny zawodowej ligi baseballa MLB, gdzie swoją obecnością wywołali niemałe poruszenie na trybunach.

/Fot. malyszphoto.com

/Fot. JKM

Treningi na hali przebiegały bardzo spokojnie. Zawodnicy na rozgrzewce grali w piłkę nożną, następnie ćwiczyli poszczególne zagrywki na mecz z naszymi zachodnimi sąsiadami, a na koniec rzuty z drugiej linii i karne. Odbyli też zajęcia na uczelnianej siłowni. Niecmy trenowali tuż przed Polakami. Naszą drużynę podglądali młodzi amerykańscy adepci szczypiorniaka. Byli wyraźnie zafascynowani poziomem prezentowanym przez Polaków, szczególnie imponował im Sławomir Szmal – doskonale wiedzieli, że to najlepszy zawodnik świata 2009 roku.

/Fot. malyszphoto.com

     /Fot. malyszphoto.com

/Fot. malyszphoto.com

     /Fot. malyszphoto.com

/Fot. malyszphoto.com

W czwartek po zajęciach zawodnicy udali się do hotelu, a po lunchu cała ekipa wyruszyła do Konsulatu RP. Czekał tam na nich Pan Zygmunt Matynia – Konsul Generalny RP w Chicago oraz przedstawiciele chicagowskiej Polonii. Na początek przemówienie wygłosił oczywiście sam gospodarz, który podziękował naszym szczypiornistom za przybycie i życzył im powodzenia w sobotnim meczu. Następnie głos zabrał Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki, który w imieniu wszystkich zebranych serdecznie podziękował Konsulowi za wspaniałe przyjęcie. Sternik związku opisał też pokrótce historię pomysłu na rozegranie meczu Polska-Niemcy w Chicago. Na koniec do mikrofonu podeszli selekcjoner Bogdan Wenta i kapitan drużyny narodowej Sławomir Szmal, którzy podkreślili wspaniałą atmosferę panującą na spotkaniu i obiecali, że na pewno zrobią wszystko aby polska drużyna po raz kolejny pokonała podopiecznych Heinera Branda. Po części oficjalnej przyszedł czas na krótki bankiet, każdy z zebranych chciał zamienić kilka słów z reprezentantami, zdobyć pamiątkowy autograf.

/Fot. JKM

/Fot. malyszphoto.com

 

          /Fot. malyszphoto.com

Prosto z przyjęcia zawodnicy udali się na stadion Wrigley Field, gdzie byli gośćmi honorowymi na spotkaniu zawodowej ligi baseballa MLB pomiędzy drużynami Chicago Cubs a Philadelphia Phillies, spotkali się tam z reprezentacją Niemiec. Przed meczem doszło do miłej uroczystości, na wysokości murawy kapitanowie obu drużyn Sławomir Szmal i Pascal Hens wręczyli pamiątkowe koszulki właścicielom klubu – braciom Ricketts. Obaj panowie zrewanżowali się trykotami drużyny Cubs. odpowiednio z nazwiskiem polskiego bramkarza i niemieckiego rozgrywającego. Po chwili nasz golkiper siedział już na trybunach wraz ze swoimi kolegami obserwując mecz. Samo widowisko zainteresowało Biało-czerwonych na tyle, iż zaczęli głośno dopingować lokalną drużynę, czym zyskali sympatię miejscowych kibiców. Nasza ekipa przyniosła zresztą szczęście drużynie Cubs, która stosunkowo łatwo pokonała faworytów z Filadelfii w stosunku 12-6. Duże wrażenie zrobił też na wszystkich sam obiekt sportowy, który liczy sobie ponad 100-lat i jest najstarszym stadionem baseballowym w USA, na każdym meczu na trybunach zasiada komplet 41000 widzów. Następnie przyszedł czas na wspólną kolację, po której wszyscy rozeszli się do swoich pokoi.

/Fot. JKM

/Fot. malyszphoto.com

/Fot. JKM 

W piątek o godzinie 10 rozpoczął się ostatni trening przed jutrzejszym meczem. Zajęcia trwały około godziny i były mniej intensywne niż poprzednie. Zawodnicy odbyli trening rzutowy, powtórzyli najważniejsze zagrywki, a na koniec rozciągali się. Po Polakach zajęcia miała reprezentacja Niemiec. Na godzinę 12:00 zaplanowano lunch, a po nim dla chętnych wyjazd na zakupy. Ci, którzy nie zdecydują się na podróż do centrum handlowego, zamierzają spędzić wolny czas we własnym zakresie – spacerując po okolicy, lub odpoczywając w hotelu. Już jutro mecz Polska-Niemcy, nasi szczypiorniści wyjadą z hotelu na halę o godzinie 11:00. Początek spotkania o godzinie 13:05 czasu lokalnego, czyli o 20:05 czasu polskiego. Transmisja w Polsacie otwartym, serdecznie wszystkich zapraszamy do kibicowania reprezentacji Polski!!!!!!

/Fot. JKM

     /Fot. malyszphoto.com

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest