27 lipca 2010

Karol Bielecki: “Jest coraz lepiej”

– Z treningu na trening jest lepiej. Czuję się bezpiecznie, odzyskuję pewność siebie – przyznał Karol Bielecki. Reprezentant Polski chce wrócić do wysokiej formy, od kilkunastu dni trenuje ze swoim zespołem klubowym. Zagrał w dwóch meczach towarzyskich i jest zadowolony z widocznych postępów – informuje Polska Agencja Prasowa.

Karol Bielecki podczas meczu Polska-Czechy na styczniowych ME /Fot. Marek Biczyk

– Z treningu na trening jest lepiej. Czuję się bezpiecznie, odzyskuję pewność siebie. Chcę grać na takim poziomie jak wcześniej i wierzę, że mi się uda – powiedział Bielecki, cytowany przez agencję prasową DPA. – Nie czuję strachu. Mam wrażenie, że po tym wypadku jestem silniejszy – dodał. Sześć tygodni po nieszczęśliwym zdarzeniu w Kielcach popularny „Kola” podkreślił, że gdy ma piłkę w ręce, w jego grze nie ma specjalnej różnicy. Problemy przysparza tylko jej złapanie. – Muszę trochę zmienić myślenie i sposób poruszania sie po boisku. By złapać piłkę, więcej ruszam głową, rozglądam się – wyjaśnił.

Bielecki musi się oswoić z okularami przypominającymi gogle. – Musi w nich grać, to dla jego dobra i zdrowia. Trzeba zrobić wszystko, by chronić prawe, w pełni sprawne oko – poinformował Thomas Katlun z kliniki w Heidelbergu, gdzie polski szczypiornista przechodził rehabilitację. – Wszystko przebiega lepiej niż można się było spodziewać, trudno nie być optymistą. Karol nie odzyskał jeszcze pełnej dyspozycji i swojego olbrzymiego potencjału rzutowego, ale walczy o to z wielką determinacją – podkreślił klubowy lekarz Rhein Neckar Loewen – Andreas Klonz.

Źródło: PAP

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest