6 sierpnia 2010

O LM w Lublinie i Chełmie

Władze Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej zdecydowały, że turniej kwalifikacyjny Ligi Mistrzyń z udziałem SPR Lublin rozegrany zostanie w Lublinie i Chełmie. Rywalkami Mistrzyń Polski w walce o Champions League będą  węgierski DVSC Korvex Debreczyn, duński KIF Vejen oraz serbski RK Zajcer. Impreza odbędzie się w dniach 17-19 września, jedynie zwycięzca awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

– Chełm, jako miejsce turniejowych spotkań, pojawił się w związku z pozyskaniem sponsora i wynikającą z losowania w Wiedniu możliwością podjęcia się przez nas roli gospodarza imprezy – powiedział PAP prezes SPR Andrzej Wilczek. – Nie bylibyśmy w stanie udźwignąć kosztów turnieju grając tylko w Lublinie. Ponieważ wylosowaliśmy prawo pierwszeństwa w organizacji imprezy, kiedy tylko pojawiła się szansa finansowego pokrycia kosztów, pod warunkiem występów w Chełmie, zwróciliśmy się do wszystkich drużyn, by wyraziły zgodę na grę w dwóch miastach. Dzięki ich akceptacji, świadczącej o zachowaniu sportowej rywalizacji w duchu fair play, mogliśmy skierować wniosek do władz EHF, które go zaakceptowały. Jeszcze nie ustalono, którego dnia będziemy grać w Chełmie – dodał.

Wiadomo już w jakiej kolejności piętnastokrotne mistrzynie Polski rozgrywać będą swoje turniejowe mecze – pierwszymi rywalkami będą Węgierki, drugiego dnia lublinianki grać będą z drużyną z Danii, a rywalizację zakończą konfrontacją z mistrzyniami Serbii.

Źródło: PAP

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest