13 sierpnia 2010

MEJ: Wygrana nad Norwegią!

W drugim występie Mistrzostw Europy Juniorów, które rozgrywane są w Czarnogórze, Polska pokonała Norwegię 29:28 (12:14). Za najlepszego polskiego gracza uznano Łukasza Rogulskiego.

Przez większość spotkania prowadzili Norwegowie. Pół minuty przed końcem meczu, przy stanie 28:28, rywale nie wykorzystali okazji do zmiany wyniku. 15 sekund później polski trener Jacek Okpisz poprosił o czas.

Ustaliliśmy, że zagrywkę zakończy Oliver Staszewski. Wszystko powiodło się tak jak zakładaliśmy. Zwycięskiego gola zdobyliśmy na dwie sekundy przed końcem meczu – relacjonował polski szkoleniowiec.

Było to jedyne prowadzenie Polaków w meczu. W pierwszej połowie Norwegowie mieli już zapas siedmiu trafień. Zwycięzców jednak nikt nie sądzi.

– Cały zespół zasłużył na pochwałę za walkę, ale nasi bramkarze Michał Kapela i grający przez ostatni kwadrans Patryk Małecki mieli spory udział w wygranej – dodał Opisz.

Sobota jest dniem przerwy na mistrzostwach. Nasz zespół o godz. 12.00 będzie trenował. Po południu zaplanowana jest wycieczka autokarowa. W niedzielę biało-czerwoni zmierzą się ze Szwedami. Do awansu wystarczy im remis.

Ze Szwecją musimy przede wszystkim zagrać konsekwentnie w obronie. Przeciwnicy mają więcej wartościowych zmienników. Dlatego dzień przerwy bardzo nam się przyda – zakończył polski trener.