15 sierpnia 2010

Zmarł Lech Stoliński

W czwartek rano zmarł nagle w wieku 53 lat Lech Stoliński, w latach 1997-2005 członek zarządu Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Tczewie. Był też radnym powiatu tczewskiego obecnej kadencji samorządu. Jak wspominają jego bliscy współpracownicy, był przede wszystkim człowiekiem bardzo zaangażowanym w życie sportowe.

Kierowana od 2001 roku przez niego placówka szkolna odnosiła wiele sportowych sukcesów. Lech Stoliński ukończył w 1988 roku studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Później kontynuował naukę na podyplomowych studiach trenerskich, też na AWF. Zakończył ją w 1998 roku.

– Był bardzo dobrym dyrektorem – mówi prezydent Tczewa Zenon Odya. – Zależało mu na tym, aby szkoła miała dobre wyniki, odpowiedni wygląd, wykonał w tym zakresie naprawdę dużo pracy. Ponadto jego pasją była piłka ręczna. To za jego czasów udało się wychować w Tczewie wielu znanych zawodników w tej dyscyplinie, a jego zabiegi przyczyniły się do tego, że mieliśmy możliwość oglądania Reprezentacji Polski w Piłce Ręcznej na naszych parkietach.

Uroczystości pogrzebowe w tczewskim kościele pw. św. Józefa zaczną się we wtorek, 17 sierpnia o godz. 11.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest