19 sierpnia 2010

Grają juniorzy młodsi

Polska przegrała z Rosją 33:36 (14:17) w międzypaństwowym turnieju juniorów młodszych, który rozpoczął się w Gdańsku. W drugim spotkaniu Norwegia rozgromiła Litwę 42:18 (21:10).

– To był mecz walki. Z gry mojego zespołu jestem zadowolony, ale z wyniku oczywiście nie. Rosjanie to silna fizycznie, obdarzona dobrymi warunkami drużyna – powiedział trener Leszek Biernacki.

Prowadzenie często się zmieniało. Polacy, którzy przegrywali już czterema bramkami w drugiej połowie osiągnęli przewagę dwóch trafień. W 58 min był jeszcze remis. Sborna, oparta na zawodnika z Krasnodaru, zwycięstwo zapewniła sobie w finałowej minucie.

W piątek zespoły zagrają w Kościerzynie: Polska zmierzy się z Litwą, a Norwegia z Rosją.