21 sierpnia 2010

Juniorzy młodsi na 2.miejscu

Reprezentacja Polski juniorów młodszych zajęła drugie miejsce w turnieju, który zakończył się we Władysławowie. W meczu o tę pozycję bało-czerwoni pokonali Norwegię 32:24 (11:16). W innym spotkaniu Rosja, której przypadł w udziale końcowy sukces w imprezie, wygrała z Litwą 39:32 (15:16).

– Był to mecz walki obu wyrównanych zespołów – podsumował trener Leszek Biernacki po meczu z Norwegią. –  W pierwszej połowie nie radziliśmy sobie w obronie. Po przerwie nastąpiła nasza konsolidacja w defensywie, dzięki temu mogliśmy wyprowadzać skuteczne kontry. Pokazaliśmy charakter.

Spotkanie w ośrodku COS we Władysławowie oglądała duża grupa turystów, w tym także rodzice zawodników norweskich. Kibice z fagami stworzyli bardzo ładną oprawę widowiska.

Następną konsultację polski zespół ma zaplanowaną w październiku. Miejscem zgrupowania będzie Wągrowiec.

Polska – Norwegia 32:24 (11:16)
POLSKA: Morawski, Plaszczak – Misiejczuk, Madro 1, Gębala, Kowalik, Krupa 3, Ciosek, Chełmiński, Fidyt 2, Stefaniec 5, Sękowski 8, Styrna 5, Bartłomiejczyk, Kowalski 1, Genda 7.

Rosja – Litwa 39:32 (15:16)