23 sierpnia 2010

Olsztyn i Wrocław mistrzami Polski

Piłkarze ręczni Warmii Traveland Olsztyn po raz pierwszy w historii zostali mistrzami Polski w plażowej odmianie piłki ręcznej. Triumfatorzy zdetronizowali obrońcę tytułu – drużynę SPRP Damy Radę Inowrocław. Wśród pań sukces sprzed roku powtórzyły zawodniczki AZS AWF Wrocław. Impreza po raz drugi z rzędu została rozegrana na boiskach Hotelu Anders w Starych Jabłonkach.

Złote medale w rywalizacji kobiet pojechały do Wrocławia Fot. B.Łukasiewicz

Olsztynianie mieli słaby początek turnieju. Z wielkim trudem pokonali w meczu otwarcia, Rondel Team Legnica, po serii rzutów „shoot out" wygrali 2:1. Już w drugim grupowym spotkania szczypiorniści z Olsztyna zmierzyli się z mistrzami Polski. Zwycięzcę ponownie musiały wyłonić „shoot outy”. Tym razem szczęście dopisało inowrocławianom. Serie rzutów karnych kończył ich as Mariusz Łukaszewicz, który nie zmarnował szansy. Rzucił za dwa i cały mecz zakończył się zwycięstwem Damy Radę 2:1. W trzecim występie olsztynianie 2:0 pewnie wygrali z Aulą Radom. Dzięki temu znaleźli się w gronie najlepszych czterech drużyn finałowego turnieju. W półfinale Warmia, nie bez problemów zwłaszcza w drugim secie, wygrała z Gwardią Opole 2:0.


Mariusz Łukasiewicz atakuje bramkę Travelandu Fot. B.Łukasiewicz

Pierwszy z zaplanowanych finałów rozegrały panie. Zmierzyły się w nim drużyny AZS AWF Wrocław i Reflex Pyrki AZS Poznań. Wrocławianki z dużymi kłopotami, ale jednak obroniły tytuł sprzed roku.


Plażowa odmiana piłki ręcznej zdobywa popularność także w Polsce Fot. B.Łukasiewicz

Piąty potyczka Warmii Travelandu i Damy Radę w tym sezonie kończyła 2. Finał Mistrzostw Polski w Starych Jabłonkach. Przy wsparciu blisko dwóch tysięcy widzów olsztynianie, po raz pierwszy w historii, okazali się lepsi od inowrocławian, którzy tydzień wcześniej W Świnoujściu sięgnęli po Puchar Polski. Jak pisze „Gazeta Olsztyńska” dla gospodarzy nie było straconych piłek, zdarzało się, że czasami zawodnicy wręcz nurkowali w piasku. Pierwsza połowa długo była wyrównana, obie ekipy miały kłopoty ze skutecznością. W olsztyńskiej bramce cuda wyczyniał Sebastian Sokołowski, dzięki czemu ostatecznie wygrała Warmia Traveland. W drugiej odsłonie niesieni dopingiem olsztynianie byli bezbłędni w defensywie i zabójczo skuteczni w atakach, więc wygrali 20:10, a cały mecz 2:0, zdobywając tytuł mistrzów Polski 2010.


Do pięciu razy sztuka Fot. B. Łukasiewicz

– To złoto dedykujemy Jackowi Zyskowi, który z powodu kontuzji nie mógł zagrać, ale był z nami i wspierał nas – powiedział Marcin Malewski, kapitan Warmii.

Do olsztynian – zeszłorocznych brązowych medalistów Mistrzostw Polski – trafiły też nagrody indywidualne – Marcin Malewski został najlepszym zawodnikiem turnieju, a Sebastian Sokołowski, najlepszym bramkarzem zawodów.


Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski 2010:

mężczyźni:

1. Warmia Traveland Olsztyn
2. Damy Radę Inowrocław
3. GRU Poznań
4. Gwardia Opole
5. Rondel Team Legnica
6. Ekipa z Materaca
7. Aula Team Radom
8. Gwardia Koszalin

kobiety:

1. AZS AWF Wrocław
2. Pyrki Poznań
3. Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
4. Squad Warszawa
5. Red Hot Czili Buk
6. UKS Polkowice
7. Relax Warszawa

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest