8 września 2010

Obradowali pod Wawelem

W dniach 6-7 września w Krakowie, odbyło się spotkanie przedstawicieli krajowych federacji piłki ręcznej państw Europy północnej. Do stolicy Małopolski przybyli przedstawiciele 10 federacji, zebranych gości powitał Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki. Głównym tematem obrad był zbliżający się Kongres EHF w Kopenhadze (25-26 września).

Pod Wawel zawitali przedstawiciele następujących państw:

– Białorusi,

– Danii,

– Estonii,

– Finlandii,

– Holandii,

– Litwy,

– Łotwy,

– Niemiec,

– Norwegii,

– Szwecji.

Program spotkania był bardzo napięty. Pierwsza część obrad rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 18:30 i poświęcona była wnioskom na nadchodzący Kongres EHF. Najważniejszym z nich jest powołanie tzw. „Professional Handball Board” (ds. męskiej piłki ręcznej), co wiąże się ze zmianami w statucie Europejskiej Federacji oraz wyborami członków tej agendy. Omówiono też kandydatury do pozostałych ciał działających przy EHF oraz wnioski dotyczące wewnętrznego systemu dyscyplinarnego, chodzi tu o zapewnienie dwu-instancyjności procedur prawnych dla zawodników.

Rozmowy kontynuowano w poniedziałek w godzinach 10:00-13:00, a ich tematem było wypracowanie wspólnego stanowiska co do starań o organizację Mistrzostw Europy mężczyzn w latach 2014 i 2016, poruszono też sprawę praw marketingowych i reklamowych podczas rozgrywek których organizatorem jest EHF. Obrady zakończyły się analizą najnowszych zasad nominacji dla sędziów EHF na mecze towarzyskie.

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest