10 września 2010

Polska gospodarzem turnieju el.

ZPRP otrzymał oficjalne potwierdzenie od Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF), iż to właśnie Polska będzie gospodarzem turnieju preeliminacyjnego do Mistrzostw Świata kobiet 2011 w Brazylii. Federacja Cypryjska z przyczyn finansowych zrezygnowała z organizacji imprezy, zgodnie z losowaniem drugi w kolejności do praw gospodarza był nasz kraj.

– Zamierzamy podjąć starania o zorganizowanie tego turnieju w Polsce. Wiadomo, że grając przed własną publicznością nasza drużyna miałaby większe szanse na zakwalifikowanie się do dalszych gier – stwierdził parę tygodni temu prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki. Dziś wiemy już, że podczas niezwykle istotnych preeliminacji nasze reprezentantki będą miały dodatkowy wsparcie w postaci dopingujących ich polskich kibiców.

W turnieju, który odbędzie się w dniach 30 listopada – 5 grudnia 2010r., wystąpią ponadto reprezentacje Austrii, Cypru, Wielkiej Brytanii i Słowacji, do fazy play-off awansuje tylko zwycięzca. Miejsce rozgrywania imprezy zostanie ustalone w najbliższym czasie.

Polki rozpoczną zmagania o awans do MŚ przed własną publicznością /Fot. Radosław Cięciel 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest