30 września 2010

Vive lepsze w meczu na szczycie

W meczu na szczycie PGNiG Superligi, aktualni mistrzowie Polski Vive Targi Kielce pokonali na wyjeździe wicemistrzów kraju MMTS Kwidzyn 35:22. Do przerwy spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, a w szeregach Kwidzynian wyróżniał się wypożyczony z Vive Michał Adamuszek. Po przerwie zawodnicy Bogdana Wenty nie pozostawili gospodarzom żadnych złudzeń, szybko osiągając kilkubramkową przewagę, którą następnie systematycznie powiększali.

To pasjonująco zapowiadające się spotkanie 5. kolejki PGNiG Superligi rozegrane zostało awansem, z uwagi na niedzielny mecz wyjazdowy Vive Targów przeciw Chambery Savoie HB w Lidze Mistrzów. W pierwszej partii gracze MMTS dobrze radzili sobie z defensywą Kielczan, raz po raz skutecznie atakując. Najwięcej zamieszania w szeregach obronnych gości robili wspomniany Adamuszek i Robert Orzechowski. Vive było jednak stale o krok za miejscową drużyną, głownie za sprawą skutecznego Mariusza Jurasika i jak zwykle skutecznego Rastko Stojkovica. Żadnej z drużyn nie udało się więc wypracować większej przewagi. Na sekundy przed końcem pierwszej połowy na tablicy świetlnej widniał remis po 13. Ostatnie słowo należało jednak do mistrzów Polski, a konkretnie do Pawła Podsiadło, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 14:13.

Druga połowa miała już diametralnie inny przebieg. Od pierwszego po przerwie gwizdka pary sędziowskiej Leszczyński – Piechota, przyjezdni stale powiększali swoją przewagę. Po 10 minutach było już 22:15 dla podopiecznych Bogdana Wenty, wreszcie dobre zawody rozegrał sprowadzony do klubu przed sezonem Mirza Dzomba, który jak dotąd nie do końca spełniał pokładane w nim oczekiwania. Ponadto gospodarze dysponowali bardzo krótką ławką rezerwowych, co znacząco odbiło się na ich formie w ostatnich 15 minutach spotkania. Problem ten nie dotyczył Vive, które śmiało mogło stosować rotację w składzie, dając odpocząć najlepszym zawodnikom. Ostatecznie mistrzowie Polski pokonali wicemistrzów kraju 35:22.

MMTS Kwidzyn – Vive Targi Kielce 22:35 (13:14)

MMTS: Suchowicz, Jedowski – Adamuszek 7, Marhun 4, Peret 4, Orzechowski 2, Seroka 2, Łangowski 1, Rosiak 1, Rombel 1, Cieślak, Nogowski.

Vive: Cleverly, Kotliński – Jurasik 8, Dżomba 6, Stojković 4, Jurecki 4, Kostrzewa 3, Rosiński 3, Podsiadło 2, Gliński 2, Żółtak 2, Kuchczyński 1, Grabarczyk, Krieger.