6 października 2010

Mistrzostwa Świata w TVP

Telewizja Polska pozyskała prawa do pokazywania Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej kobiet i mężczyzn w latach 2011-13. Pierwsza impreza odbędzie się już na początku przyszłego roku w Szwecji (13-30 stycznia). Podopieczni Bogdana Wenty po raz trzeci z rzędu będą chcieli wrócić z MŚ z medalem (srebro w 2007, brąz w 2009 roku).

Jeśli więc chodzi o występy naszych reprezentacji w finałach imprez rangi mistrzowskiej Telewizja Polska stała się monopolistą. W latach 2011-14 TVP S.A. przeprowadzi transmisje z pięciu najważniejszych międzynarodowych turniejów – zarówno kobiet, jak i mężczyzn: mistrzostw świata 2011 i 2013, mistrzostw Europy 2012 i 2014 oraz igrzysk olimpijskich w Londynie 2012.

Najbliższa impreza – 22. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej mężczyzn – zostanie pokazana w trzech kanałach Telewizji Polskiej. Spotkania Polaków oraz finał będą transmitowane w TVP 2, TVP Sport i TVP HD. Dodatkowo w dwóch ostatnich kanałach telewidzowie zobaczą także inne mecze mistrzostw, rozgrywanych w Szwecji.

Telewizja Polska była też właścicielem praw w poprzedniej edycji tej imprezy (Chorwacja 2009), z której Polacy wrócili z brązowym medalem. Rzut Artura Siódmaka przez całe boisko do pustej bramki w końcówce meczu z Norwegią, który w dramatycznych okolicznościach zagwarantował naszej reprezentacji awans do półfinału, był najchętniej oglądanym materiałem wideo na stronie sport.tvp.pl w 2009 roku.

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest