11 października 2010

Vive minimalnie słabsze od Kiel

Vive Targi Kielce uległo na wyjeździe THW Kiel 29:33 (13:16), pomimo porażki był to najlepszy mecz w wykonaniu mistrzów Polski w elitarnych rozgrywkach Champions League w tym sezonie. Podopieczni Bogdana Wenty zaprezentowali ambitną grę w obronie oraz zdecydowanie lepszą niż we wcześniejszych spotkaniach skuteczność w ataku. Przez większość czasu gry na parkiecie trwała wyrównana walka. Znakomite zawody rozegrał Rastko Stojković, serbski obrotowy aż trzynastokrotnie trafił do siatki mistrzów Niemiec. W szeregach  Vive trzeba też wyróżnić bramkarza Marcusa Cleverlyego, Duńczyk momentami bronił jak w transie.

Pierwsze minuty spotkania to spokojna gra z obu stron. Wynik otworzył w 2 minucie rzutem ze skrzydła Mateusz Jachlewski, po chwili wyrównał Czech Filip Jicha, który skutecznie egzekwował rzut karny. W ataku Kielczan szalał wspomniany Stojkovic. Serb raz po raz skutecznie atakował z koła, a niemiecka obrona nie była w stanie znaleźć na niego recepty. W odpowiedzi bramki dla THW zdobywali Jicha, Marcus Ahlm i Christian Zeitz. Rezultat stale oscylował wokół remisu, duża w tym zasługa duńskiego bramkarza Cleverlyego, który często bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach. Ostatnie minuty pierwszej połowy należały jednak do zawodników Alfreda Gislasona, którzy do szatni zeszli prowadząc 16:13.

Druga część meczu to popisowa gra w ofensywie obu zespołów. Po upływie 8 minut i kolejnej bramce Jachlewskiego było już tylko 19:18 dla gospodarzy, Vive nie udało się doprowadzić do remisu. Na każdego gola Kielczan, miejscowi po chwili odpowiadali własnym trafieniem. Wyraźnie z sił opadł Stojković, jednak mistrzowie Polski wciąż byli o krok za THW. W końcu skutecznie zaczął grać Henrik Knudsen, który dwukrotnie skutecznie zaatakował z drugiej linii. Gracze z Kolonii, wspierani przez 10-tysięczna publiczność, w ostatnim kwadransie gry  potwierdzili jednak swoja klasę, wygrywając ostatecznie całe spotkanie 33:29.

THW Kiel – KS Vive Targi Kielce 33:29 (16:13)

Kiel: Omeyer, Palicka – Lundstrom, Dragicević, Sprenger 4, Ahlm 6, Kubes 1, Reichman, Zeitz 5, Palmarsson 3, Ilić 6 (5), Klein 1, Jicha 6 (1), Fernandez 1.

Vive: Cleverly, Kotliński – Grabarczyk, Jurecki 3, Krieger, Zaremba, Podsiadło, Kuchczyński 1, Dzomba, Jurasik 3, Jachlewski 4, Stojković 13 (5), Żółtak, Knudsen 4, Rosiński 1, Nat.