12 października 2010

“Kudi” w wybornej formie – 10 goli w LM

Wystartowały rozgrywki Ligi Mistrzów kobiet. Polskich kibiców najbardziej ucieszył znakomity występ rozgrywającej reprezentacji Polski Karoliny Kudłacz. W grupie B, HC Lipsk w którym występuje Polka, pokonał na wyjeździe Itxako Reyno De Navarra 24:23. Do zwycięstwa poprowadziła koleżanki właśnie popularna ‘Kudi’, która zanotowała na swoim koncie aż dziesięć trafień i wybrana została najlepszą zawodniczką spotkania.

 

Karolina Kudłacz (z lewej) w barwach HC Lipsk podczas jednego z meczów ligowych

Mecz miał bardzo wyrównany przebieg. W zasadzie przez 60 minut oglądaliśmy bardzo zaciętą walkę, obie drużyny postawiły na twardą defensywę. W niemieckim zespole zdecydowanie najlepiej radziła sobie Kudłacz, na którą Hiszpanki nie były w stanie znaleźć recepty. Polka wzięła na siebie ciężar zdobywania bramek i wychodziło jej to znakomicie. Wśród pokonanych proporcje strzeleckie rozłożyły się bardziej równomiernie, cztery zawodniczki zakończyły zawody z czterema rzuconymi golami.

Tymczasem w drugim meczu tej grupy, Węgierki z DVSC-Korvex Debreczyn, które w turnieju kwalifikacyjnym LM wyeliminowały Mistrzynie Polski z SPR Lublin, pokonały przed własną publicznością Hypo Niederösterreich również różnicą jednej bramki 22:21. Wynik ten można uznać za sensacyjny albowiem Austriaczki to jedna z najbardziej utytułowanych żeńskich ekip w ostatniej dekadzie.

Wyniki 1. kolejki LM, grupa B:

Itxako Reyno De Navarra – HC Lipsk 23:24 (12:14)

DVSC-Korvex Debreczyn – Hypo Niederösterreich 22:21 (13:7)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest